Connect with us

Dünya

Elon Musk sözünü tuttu! Son evini de satışa çıkardı

Geçtiğimiz yıl mayıs ayında tüm mülklerinden kurtulacağını açıklayan Elon Musk, sözünü tutarak son evini de satışa çıkardı. Daha çok etkinlikler için kullanılan California Bay Area malikanesi pazar günü 37.5 milyon dolara satışa sunuldu.

Published

on

Geçen yıl mayıs ayında herhangi bir şeye sahip olmak istemediğini ve tüm mülklerini satacağını açıklayan Elon Musk, şimdiye kadar California’da altı mülk sattı. Geriye kalan Bay Area malikanesini de satmaya karar veren Musk, evini 37.5 milyon dolara satışa çıkardı.

Musk, son evini orada yaşayacak büyük bir aileye satmak istediğini söyledi. Tweet’inde malikane için “özel bir yer” sözlerini kullandı.

Musk, şu anda Boca Chica’da, geçen yıl taşındığı Space Exploration Technologies Corp. Starbase roket üretim tesisinin yakınında 50.000 dolara kiraladığı bir evde yaşıyor.

Sahip olduğu evler ve zenginlik nedeniyle eleştirildiği için mülklerini satışa sunan milyarder iş insanı; şimdiye kadar tüm mülklerini toplam 114 milyon dolara sattı.

“Ev sahibi olmayacağım”

Geçen Mayıs ayında attığı tweet’te “Neredeyse tüm fiziksel eşyaları satıyorum. Ev sahibi olmayacağım” yazdı.

Musk, bu durumu Podcast sunucusu Joe Rogan’a açıklarken, servetine yönelik eleştirileri etkisiz hale getirmenin bir yolu olarak bunu yaptığını söyledi: “Bence mallar insanı biraz ağırlaştırıyor. Ve bir tür saldırı için kullanılıyor. İnsanlar, ‘Hey, milyarder, bütün bunlara sahipsin’ diyor. Eh, artık eşyalarım yok; şimdi ne diyeceksin?”

Aralık 2020’de Musk, Bel Air’deki dört komşu evi toplam 61.8 milyon dolara sattı. Ve Rogan’a 2018’de sadece bir tanesinde yaşadığını ancak gizlilik sağlamak için üç ev satın aldığını söylemişti.

Ancak 2020 Mayıs ayındaki açıklamasından da önce Musk, ilk büyük California mülkünü Ağustos 2019’da satmıştı. 2014 yılında 3,7 milyon dolara satın aldığı üç yatak odalı, üç banyolu modern ev, tavandan tabana pencerelere ve tuzlu su havuzuna sahipti.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar