Connect with us

Dünya

Elon Musk ve Bill Gates’in konuşmaları sızdırıldı: Elon Musk, ′hamile kadın′ emojisiyle cevap verdi

Elon Musk ve Bill Gates arasında geçen bir diyalog sosyal medyada gündem oldu. İkilinin mesajlaşmasının görüntülerinin ortaya dökülmesinin ardından Musk iddialara ‘hamile kadın emojisi’ ile yanıt verdi, ortalık karıştı.

Published

on

By

Elon Musk ve Bill Gates arasında geçen bir konuşmanın ekran görüntüleri basına sızınca ortalık karıştı. Musk ve Gates arasındaki konuşmanın görüntüleri Twitter’da Whole Mars Catalog adlı bir hesap tarafından tarafından paylaşılırken, Elon Musk etiketlenerek ‘bu yazışmalar gerçek mi’ sorusu soruldu.

Musk da sosyal medyada yayımlanan mesajların gerçek olduğunu açıklarken, mesaj kutularının rengi, yazışmaların Musk’ın telefonundan çekildiğini ortaya koydu.

‘KAPATMADIĞIM İÇİN ÜZGÜNÜM…’

İlk ekran görüntüsünde ikili, buluşma için yer ve gün konuşurken, Musk’ın ‘harika’ yanıtı ile durumu onayladığı görülüyor. Başka bir ekran görüntüsünde ise Musk’ın Gates’e attığı, “Tesla’ya karşı hâlâ yarım milyar dolarlık açığa satış pozisyonunuz var mı?” ifadeleri yer alıyor.

Gates ise buna yanıt olarak, “Kapatmadığım için üzgünüm. Hayırseverlik olanaklarını tartışmak istiyorum” dedi.

Musk ise “Üzgünüm ama iklim değişikliğini çözmek için en çok çaba gösteren şirket olan Tesla’ya karşı büyük bir açığa satış pozisyonunuz varken, iklim değişikliği konusundaki hayırseverliğinizi ciddiye alamam” yanıtını verdi.

‘HİSSE SENEDİ DÜŞECEK’ BAHSİ

Açığa satış pozisyonu kısaca, bir yatırımcının ödünç aldığı bir hisse senedini daha sonra daha düşük bir fiyattan geri almak amacıyla satması anlamına gelir. Yanı kısaca, kişi, hisse senedinin değerinin düşeceğine dair bahse girer.

Ekran görüntülerine yanıt olarak Musk, bunların gerçek olduğunu ancak onları kendisinin sızdırmadığını açıklarken, “arkadaşlarının arkadaşları aracılığıyla” çekilmiş olabileceklerini açıkladı.

Sözcü’de yer alan habere göre, Musk, “TED’deki birçok kişiden Gates’in Tesla’ya karşı hâlâ yarım milyar açığa satış pozisyonu olduğunu duydum, bu yüzden ona sordum. Bu konuşmalar ‘çok gizli’ değil” dedi.

Konuşmanın tam olarak ne zaman yapıldığı bilinmese de Şubat 2021’deki Gates’in borsada Tesla’ya karşı bahis oynadığı iddialarının ortaya çıktığı zamanlara denk geldiği düşünülüyor.

TWİTTER’DAN HAMİLE EMOJİSİ İLE YANIT VERDİ

Musk dün gece ise metinlerin basına sızmasının ardından, Gates ile ilgili bir caps paylaştı. Görüntüde, göbeği olan bir gates ve hamile kadın emojisi yan yana yer alırken, ‘Heyecanınızı kaybetmek isterseniz…’ ifadeleri yer aldı.

Dünyanın en zengin insanlarından ikisi olan Musk ve Gates, elektrikli araçlar, Covid-19 ve Mars’ı kolonileştirme gibi konularda geçmişte de birçok sürtüşme yaşamıştı…

Mesajların ortaya çıkmasının ardından Business Insider, Musk ve Gates’ten yorum istediklerini ancak yanıt alamadıklarını açıkladı.

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar