Connect with us

Dünya

Elon Musk’tan yatırım tavsiyesi: Twitter’da paylaştı

Milyarder iş adamı Elon Musk, ABD’de 40 yılın zirvesine çıkan enflasyon oranlarına ilişkin Twitter’da görüşlerini paylaştı. Musk, enflasyon sürecinde fiziksel ürünlere sahip olmanın daha iyi olduğunu belirtti. Bununla birlikte kripto paralara ilişkin de önemli açıklamada bulundu.

Published

on

Hürriyet’ten Burak Taşçı’nın haberine göre; Dünya genelinde etkisini hissettiren Enflasyon oranlarına ilişkin milyarder iş adamı Elon Musk görüş bildirdi. Musk, Twitter üzerinden takipçilerine önümüzdeki birkaç yıl için olası enflasyon hakkında ne düşünüyorsunuz?” sorusunu sordu. Musk’a binlerce kişi yanıt verdi ve on binlerce kişi de tweetini beğendi.

MUSK DA ENFLASYON MAĞDURU

Musk ise şirketleri olan Tesla ve SpaceX’in enflasyon baskısını hammadde ve lojistik alanında gördüğünü belirtti.

MICHAEL SAYLOR DA CEVAP VERDİ

MicroStrategy kurucusu ve CEO’su Michael Saylor, Elon Musk’a cevap olarak zayıf para birimlerinin yüksek enflasyon karşısında çökeceğini söyledi. ABD’de tüketici enflasyonunun tüm zamanların en yüksek seviyesinde seyredeceğini ve varlık enflasyonunun tüketici enflasyonunun iki katı seviyesinde olacağını belirten Saylor, sermayenin nakit, borç ve değer stoklarından Bitcoin gibi kıt mülklere kaçışı yoğunlaştıracağını kaydetti. Musk ise bu yoruma ilişkin “Bu sonuçlara ulaşılacağının tamamen tahmin edilemez değil” dedi.

MUSK’TAN TAVSİYE

Musk, enflasyon ortamında nasıl yatırım yapılıp, paranın değerinin nasıl korunacağına ilişkin birkaç ipucu verdi. Musk, enflasyonun yüksek seyrettiği zamanlarda Dolar yerine iyi prim yapan şirketlerde Hisse senedi, ev alımı gibi fiziksel ürünlere sahip olmanın daha iyi olduğunu söyledi. Fiziksel ürünlere sahip olunması gerektiğinin yanında Bitcoin, Ethereum veya Dogecoin’e sahip olduğunu kaydeden Musk, kripto paralarını satmayacağını da deklare etti.

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar