Connect with us

Dünya

Erdoğan: Amerika’nın, İngiltere’nin halini görüyorsunuz değil mi? Benzin yok! Almanya’da, Fransa’da yiyeceklerini bulamıyorlar, Türkiye’de böyle bir sorun yok

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Adana’daki temel atma töreninde yaptığı açıklamada “Türkiye’ye yatırım yapan kimse pişman olmaz” dedi. Erdoğan konuşmasında İngiltere’deki benzin kuyruklarına değindi…

Published

on

By

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adana’da Ceyhan Polipropilen Üretim Tesisi Temel Atma Töreni’nde yaptığı konuşmada, İngiltere, ABD ve Avrupa’nın zor durumda olduğunu ama Türkiye’nin bu sorunları yaşamadığını iddia etti.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

  • Türkiye’ye yatırım yapan kimse pişman olmaz. Ülkemizdeki ve dünyadaki tüm yatırımcıları Türkiye’nin kendilerine sunduğu imkanları ve fırsatları değerlendirmeye davet ediyorum.
  • Bay Kemal, bak, fabrika yok diyordun, 26 fabrika daha açıyoruz.
  • Yeşil kalkınma devrimi ile sanayiden ihracata her alanda ülkemizi yen bir seviyeye çıkarıyoruz.
  • Bu başarının arkasındaki güç özel sektörümüzdür.
  • Milletimiz bizden yatırım istiyor, işte yatırım. Milletimiz bizden üretim istiyor, işte üretim. Milletimiz bizden istihdam istiyor, işte istihdam. Milletimiz bizden güvenlik ve huzur istiyor. İşte güvenlik, işte huzur. Milletimiz istiyor, biz de yapıyoruz.
  • Sıkıntılarımız elbette var, ama hamdolsun hepsinin çözümü bizde mevcut. Gelişmiş ülkeler başta olmak üzere tüm dünyanın ekonomik sorunların ateşiyle kavrulduğu bir dönemden geçiyoruz. Biz ülkemizin en az hasarla ve kazanımlarla bu dönemi geride bırakması için çalışıyoruz.
  • Amerika’nın, İngiltere’nin halini görüyorsunuz değil mi? Benzin yok benzin. Almanya’da kuyruklar, Fransa’da kuyruklar, yiyeceklerini bulamıyorlar, Türkiye’de böyle bir sorun yok.

Kaynak: Sputnik

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar