Connect with us

Dünya

Eşcinsel çift Instagram’dan çekilişle sperm hediye ediyor

Kanada’ya yaşayan ‘influencer’ çift Allie Conway ve Sam Kwiatkowski bir sperm bankası işbirliğiyle takipçilerine sperm kazanma şansı sunuyor.

Published

on

By

Kanada’ya yaşayan ‘influencer’ çift Allie Conway ve Sam Kwiatkowski bir sperm bankası işbirliğiyle takipçilerine sperm kazanma şansı sunuyor.
Çift 200 binin üzerinde takipçisi olan ‘allieandsam’ isimli hesaplarından yayınladığı fotoğrafla çekilişin duyurusunu yaptı.

Çekilişi “İçinizden birine aile kurmasında yardımcı olacağımız için çok heyecanlıyız” sözleriyle duyuran çift kazananın istediği spermi seçebileceğini belirtti. Gönderim ücreti de hediyeye dahil.

20 Ağustos’ta kazananın açıklanacağı çekilişe katılmanın şartları ise Instagram kullanıcılarının aşina olduğu adımlar: Çiftin ve söz konusu sperm baknasının Instagram hesaplarını takip etmek, post’u beğenmek ve arkadaş etiketlemek.

Şimdiye kadar 14 binin üzerinde beğeni alan post’a 9 bine yakın yorum geldi.

Altı yıldır birlikte olan çiftin düzenlediği kampanyayla ilgili memnuniyetini belirtenler çoğunlukta olmakla birlikte eleştiriler de geldi. Bir kullanıcı “Çocuğunuza Instagram çekilişinden geldiğini söylediğinizi hayal edin” yazdı.

Birçok kullanıcı ise bu şans için çifte teşekkür ederek donör bankalarından sperm almanın pahalı olabileceğine dikkat çekti.

Şirketin internet sitesinde yer alan bilgiye göre bir doz spermin fiyatı 650 (4 bin 790 lira) ile 1020 dolar (7 bin 740 lira) arasında değişiyor. Ayrıca ürün özel şartlarda taşınması gerektiği için taşıma maliyeti de 300 dolara kadar çıkabiliyor.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar