Connect with us

Dünya

Eşini öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan adam, onun yerine Trump’a oy atmış!

ABD’nin Colorado eyaletinde yaşayan bir kişi, geçen yıl mayıs ayında ortadan kaybolan karısını öldürdüğü gerekçesiyle tutuklandı. Bu kişinin eşinin yerine oy kullandığı ortaya çıktı.

Published

on

53 yaşındaki Suzanne Morphew, geçen yıl 10 Mayıs’ta ortadan kayboldu. Eşi Barry Morphew ise Facebook’tan bir paylaşım yaparak, eşinin en kısa zamanda bulunmasını diledi ve yardım istedi.

Polis, arama kurtarma ekipleri, gönüllüler ve ailesi öldüğü tahmin ettikleri Morphew’un cansuz bedenini bulamadı. Günlerce süren arama çalışmalarına da Barry Morphew’un katılmaması dikkat çekti.

Olayla ilgili soruşturma kapsamında Barry Morphew, 5 Mayıs 2021’de tutuklandı. Cinayetle yargılanacağı açıklanan Barry Morphew’un Kasım ayında başkanlık seçimlerinde eşi adına Donald Trump’a oy verdiği ortaya çıktı.

Posta yoluyla yollanan oy pusulasında Suzanne Morphew’un imzası yerine Barry Morphew’un imzası vardı. Bu olaydan yola çıkarak şüphelenen yetkililer, Barry Morphew’u nisan ayında sorguladı. FBI tarafından yapılan sorguda Barry, eşinin yerine oy kullandığını kabul etti.

İtirafından birkaç hafta sonra cinayet şüphelisi olarak tutuklanan Barry Morphew ifadesinde, “Trump’ın seçimi kazanmasına yardımcı olmak istedim, rakipleri hile yapıyordu. Eşim de zaten Trump’a oy verecekti” şeklinde konuştu.

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar