Connect with us

Dünya

Eunice fırtınası İngiltere’yi vurdu

Avrupa önce Dudley sonra da Eunice fırtınalarının pençesinde. Britanya’nın Meteoroloji Dairesi, vatandaşları uyarıyor. Eunice fırtınasının hızı 160 kilometreyi buldu. Ulaşımda aksamalar yaşanıyor…

Published

on

By

Britanya Meteoroloji Dairesi, hızı 160 kilometreyi bulan Eunice fırtınası için iki nadir kırmızı uyarı yaptı.  Bristol ve Cornwall bölgesinde fırtına tüm şiddetini gösterecek. Londra ve çevresi, hayati tehlike arz eden şiddetli rüzgarlar nedeniyle kırmızı bölge olarak işaretlendi.  Meteorologlar Eunice fırtınasının İngiltere’ye ‘kasırga benzeri’ rüzgarlar getirebileceği konusunda uyarıyor. Meteoroloji Dairesi’nin yayınladığı kırmızı uyarı, İngiltere’nin güney batısı ve güney Galler’in bazı bölgelerini kapsıyor.

30 YILIN EN KÖTÜLERİNDEN

Eunice’den önce Avrupa’da başlayan Dudley fırtınasında ise binlerce kişi elektriksiz kalmış ve 60’lı yaşlarında bir adam hayatını kaybetmişti.

Eunice fırtınasının 30 yılın en kötü fırtınalarından biri olabileceğine dair sert uyarılar yapıldı. Fırtınanın hızı, İngiltere’nin bazı bölgelerinde 160 kilometreyi buluyor.

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar