Connect with us

Dünya

Ev içi şiddet zanlısı, tabancasını 9 ay sonra geri alıp eşini öldürdü

ABD’nin Alabama eyaletinde bir polis memuru, daha önce ev içi şiddet suçlamaları nedeniyle el konan silahını polisten geri aldıktan hemen sonra eşini vurarak öldürdü.

Published

on

31 yaşındaki Megan Montgomery, Şubat 2019’da doktorlara polis memuru olan eşi Jason Mclntosh’un kendisini vurduğunu bildirdi. Sağ kolunun üst kısmında kurşun yarası bulunan kadın, Alabama’nın Birmingham bölgesindeki acil servise kaldırılmıştı. Bu esnada polis, Mclntosh’un silahına el koymuştu.

Suçlamaların nihai karara bağlanmamasına ve devam eden önleyici emirlere rağmen Alabama’nın en yetkili kolluk kuvveti kurumu, tabancıyı Mclntosh’a geri vermenin güvenli olduğuna karar verdi. Karardan tam 16 gün sonra Mclntosh, tartışma sırasında tabancasıyla eşini vurdu.

NBC News’a konuşan Montgemery’in annesi Susan Montgomery-Clark, “Yani uzaklaştırma kararı ‘temasa geçmesini, aramasını, mesaj atmasını, taciz etmesini, takip etmesini’ yasaklıyor ama bu arada tabanca taşıyabilir, öyle mi yani? Bu saçmalık” dedi.

”Akıldışı, mantık dışı ve tedbirsizce bir şeydi”

McIntosh’un kendi avukatı Tommy Spina da, silahın polis memuruna iade edilmesi hakkında “Bence bu akıldışı, mantık dışı ve tedbirsizce bir şeydi” diyerek Montgomery-Clark’a katıldı. Avukat tabancanın iade edilmesinin müvekkilinin suçunu mazur göstermediğini belirtti. Spina, tabanca olmasaydı “O gece yaşananların, o gece gerçekleşeceğini sanmıyorum” dedi.

Mclntosh, bu yıl 31 Mart’ta cinayet suçunu itiraf etti. Kendisi eyalet hapishanesinde 30 yıl hapse mahkum edildi.

Derleyen: B. Selen Akgün

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar