Connect with us

Dünya

Evini temizlerken bulduğu bilete 1 milyon dolar çıktı

ABD’nin Florida eyaletinde yaşayan Kenneth Morgan’ın başına evini temizlerken talih kuşu kondu.

Published

on

By

Morgan, etrafı süpürürken üç ay önce satın aldığı Powerball lotosu biletini bulup kontrol edince 1 milyon dolar (yaklaşık 8 milyon 500 bin TL) kazandığını öğrendi. 54 yaşındaki Morgan şöyle konuştu:

4 Temmuz’da evi temizlerken bir çekmecede Powerball biletini buldum. Sayıları kontrol ettim ve 1 milyon dolarlık ödülü kazandığımı öğrendim. Hala şaşkınım.

New York Post’un aktardığına göre Morgan, bileti 17 Nisan’da Jacksonville’deki Publix Liquor Store’dan satın almıştı. Bileti satan dükkan da bin dolar (yaklaşık 8 bin 500 TL) komisyon alacak.

Bir talihli de Maryland’den

Maryland’e bağlı Calvert County’de yaşayan Wilford Brown da kazı kazan talihlisi oldu. Brown, 20 dolar (yaklaşık 170 TL) değerinde kazı kazan bileti satın aldığını ve 100 dolar (yaklaşık 850 TL) kazandığını söyledi. Bunun ardından şansını bir kez daha denemek isteyen 62 yaşındaki Brown, 5 dolar (yaklaşık 45 TL) değerinde bir kazı kazan bileti daha satın aldı.

Bileti kontrol eden yaşlı adam, 50 bin dolar (yaklaşık 450 bin TL) kazandığını gördü. Brown, ödülü torunlarıyla paylaşacağını ifade etti.

Kaynak: Independent

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar