Connect with us

Spor

Fabio Paratici’nin yeni adresi Tottenham!

İngiltere Premier Lig ekibi Tottenham, Juventus’taki görevinden ayrılan Fabio Paratici’yi Futbol Direktörlüğü görevine getirdi. 2010 yılından beri İtalyan ekibinde çalışan 48 yaşındaki eski futbolcu, üç yıl boyunca Tottenham ile çalışacak.

Published

on

By

Tottenham, açıklamasında kariyer geçmişine vurgu yaptığı Paratici’nin göreve gelişini şu açıklama ile duyurdu: “Kulüp, Fabio Paratici’nin 1 Temmuz 2021’den itibaren Futbol Direktörü olarak atandığını duyurmaktan mutluluk duyar. Fabio, Kulübün Kulüp, tesisler ve futbol altyapısındaki spor operasyonlarını yönetmekten ve geliştirmekten sorumlu olacaktır.”

Levy: Olağanüstü bir sicili var

Tottenham Başkanı Daniel Levy, Paratici için şu ifadeleri kullandı:

“Fabio’yu birkaç yıldır tanıyorum ve onunla birlikte gençlik ve futbol operasyonlarında zengin bir deneyim gelecek. Rekabetçi takımlar oluşturma konusunda olağanüstü bir sicili var. Hepimizin bildiği gibi Juventus oldukça başarılı bir kulüp ve o, bunun önemli bir parçası. Yönetim yapısına harika bir katkı olacak. Önümüzdeki sezona baktığımızda, kulübün futbol branşına liderlik edeceği için çok mutluyum.”

Paratici: Kendimi bu girişime adayacağım

Paratici ise yeni kulübü ile çalışmak için dört gözle beklediğini söyledi: “Bu harika fırsat beni heyecanlandırıyor. Bana duydukları güven için kulübe ve başkana teşekkür ediyorum. Tottenham, iddialı bir uzun vadeli plana sahip, İngiltere ve Avrupa’nın en iyi kulüplerinden birisi. Kendimi bu yeni girişime adayacağım. Kulüp tarihinde yeni ve başarılı bir bölüm yazmak için yönetimle birlikte çalışmayı dört gözle bekleyeceğim.”Tottenham, Juventus’un eski sportif direktörü Fabio Paratici’nin futbol direktörlüğüne getirildiğini açıkladı.

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar