Connect with us

Magazin

Farah Zeynep Abdullah: Katillere verilen güce bak

Oyuncu Farah Zeynep Abdullah, sosyal medyada yayılan hayvana şiddet görüntülerine tepki gösterdi: Katillere verilen güce bak ya. Ülkede insan öldürüyor cezasız, hayvan katlediyor cezasız.

Published

on

By

Oyuncu Farah Zeynep Abdullah, sosyal medyada yayılan hayvana şiddet görüntülerine tepki gösterdi. Evinin yolundaki bir köpeği öldürdüğü iddia edilen kişinin görüntülerini alıntılayan ünlü oyuncu, “Bu şerefsiz iblisler yerine, ışık hızıyla abuk sabuk suçlamalarla müzisyenlerin falan peşine düşüyorsunuz ya, bir orda takır tukur harekete geçiyorsunuz ya, hiç mi utanmıyorsunuz?” dedi.

Abdullah, Emniyet Genel Müdürlüğüne ve Adalet Bakanlığına seslendi.

‘PURGE Mİ OLSUN ÜLKEDE?’

Abdullah, bir sonraki paylaşımında ise “Katillere verilen güce bak ya. Ülkede insan öldürüyor cezasız, hayvan katlediyor cezasız. Ne olsun purge mü olsun ülkede?” diyerek tepkisini dile getirdi.

*Purge; tarihte, din ve siyaset biliminde tasfiye, iktidardakiler tarafından bir hükümetten, başka bir kuruluştan, ekip liderlerinden veya bir bütün olarak toplumdan istenmeyen olarak kabul edilen kişilerin pozisyonunun kaldırılması veya infaz edilmesi olarak tanımlanıyor.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar