Connect with us

Dünya

Fare ısırdı hayatı karardı! Tam 66 ameliyat geçirdi…

‘Shan’ Visser, 17 Ocak 2017’de firavun faresi tarafından ısırıldı. Bu olaydan sonra 66 ameliyat geçirmek zorunda kaldı. Hayatta kalma savaşını ise sosyal medyadan paylaştı.

Published

on

By

Shaninlea ‘Shan’ Visser, Ocak 2017’de bir firavun faresi tarafından ısırıldı. Önemsemediği bu ısırık hayatını kabusa çevirdi. Isırıldıktan iki gün sonra yere yığıldı. Kaldırıldığı hastanede hayati organlarının iflas etmeye başladığı tespit edildi. 11 gün komada kaldı. 37 yaşındaki Güney Afrikalı anne, eski patronunun evindeyken el baş parmağıyla işaret parmağı arasında kalan bölgeden ısırıldığında, tarih Ocak 2017’ydi. 37 yaşındaki kadın yaşadıklarını şöyle anlattı: “Ellerim alev almış gibi hissediyordum ve dayanılmaz bir acı içerisindeydim Eski patronum beni hastaneye yetiştirdi.”

HAYATTA KALABİLMESİ İÇİN AMPUTE EDİLDİ 
Kadının ailesine ve kızına Shan’ın hayatta kalma şansının çok zayıf olduğu söylendi ve Shan’ın hayatını kurtarmak için elinden geleni yapan doktorlar kadını suni komaya soktu.

KAN ZEHİRLENMESİ YAŞADIĞI TESPİT EDİLDİ 
Sepsis de denilen kan zehirlenmesi, vücudun bir enfeksiyonla savaşmaya çalıştığında, aşırı tepki vermesi ve vücudun organlarına saldırmasıyla ortaya çıkan hayatı tehdit eden bir durumdur. Doktorlar Shan’ın burnunu, dudaklarını, diz altından iki bacağını ve her iki kolunu da dirseğin altından kesmek zorunda kaldı.

66 AMELİYAT GEÇİRDİ 
Shan daha sonra çenesini ve dudaklarını yeniden inşa etmek için operasyonlar geçirdi. Shan, “Dudaklarım uyluğumdan derinin altına bir doku geliştirici yerleştirilerek yeniden inşa edildi” açıklamasında bulundu. Bugüne kadar 66 ameliyat geçirdim” diyen genç kadın, hayatta kalma mücadelesini sosyal medya hesaplarından paylaşarak benzer tecrübeler yaşayanlara yardımcı olmaya çalışıyor.

TELEVİZYON PROGRAMINA BAŞLADI

66 ameliyatın ardından ortaya çıkan yeni yüzünü Instagram hesabından paylaşan kadın, yeni bir televizyon programına başladı. Sepsis de denilen kan zehirlenmesi, vücudun bir enfeksiyonla savaşmaya çalıştığında aşırı tepki vermesi ve vücudun organlarına saldırmasıyla ortaya çıkıyor.


 

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar