Connect with us

Yaşam

Ferrari modaya hızlı bir giriş yaptı

İtalyan lüks spor otomobil üreticisi Ferrari, ilk erkek ve kadın giyim koleksiyonunu moda dünyasının beğenisine sundu. Formula 1 pistinin tozunu attıran Ferrari, bir ilke imza atarak podyuma kadın ve erkek lüks giyim koleksiyonunu tanıttı.

Published

on

Koleksiyonun yaratıcı direktörü Rocco Iannone tarafından tasarlanan koleksiyon, İtalya’nın Maranello kentindeki genel merkezde gösterime sunuldu. Yaratıcı direktörü Iannone’nin amacı, markanın sıkı hayranlarının yanı sıra potansiyel yeni bir müşteri grubu olan kadın ve genç nesile de hitap edecek bir koleksiyon sunmak.

Son yıllarda Ferrari, dış giyimden, ayakkabı ve güneş gözlüğüne kadar bir dizi markalı ürünü pazara getirerek modayla süregelen bir ilişki içindeydi. Kasım 2019’da İtalyan lüks otomobil üreticisi, Armani ile yönetimi, sürücüleri ve teknik ekibi için resmi kıyafetler ve seyahat kıyafetleri sağlaması için çok yıllı bir sponsorluk anlaşması imzaladığını duyurdu. Ferrari, bugüne kadar olan en iddialı atılımını ise moda dünyasına atılarak yaptı.

Tasarımlar hem cinsiyete hem de farklı vücut şekillerine göre giyilebildiğinden ve sezondan bağımsız olduğundan, Haziran 2022’ye kadar yıl boyunca satışta kalacak.

Derleyen: B. Selen Akgün

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar