Connect with us

Dünya

Finlandiya Başbakanı Sanna Marin’in Instagram paylaşımı büyük ilgi topladı

Finlandiya Başbakanı, ülkesinin başkentindeki Helsinki Katedrali önünde bir arkadaşıyla donut yerken çekilmiş fotoğrafını sosyal medyadan paylaşınca büyük ilgi topladı

Published

on

Finlandiya Başbakanı Sanna Marin sadece güzelliği ve sadeliğiyle değil hayatın içinde olmasıyla da dikkat çekiyor.

Marin’in Instagram hesabından yaptığı son paylaşımı da bunun kanıtı olabilir.

Finlandiya Başbakanı, ülkesinin başkentinde Helsinki Katedrali önünde bir arkadaşıyla donut yerken çekilmiş fotoğrafını sosyal medyadan paylaştı. Marin’in yanında koruma olmaması dikkat çekti.

Başbakan Marin paylaşımının altında “Arkadaşlarla güvenli bir şekilde buluşmak için en iyi yer açık hava. Yaz hepimiz için daha iyi. Güneşli Helsinki’de yürüyüş ve bir kahve zor bir günün ardından başarılı” diye yazdı.

35 yaşındaki Sanna Marin’in paylaşımına binlerce yorum ve beğeni geldi. Türkiye’den de çok sayıda kullanıcı Marin’in paylaşımının altına övgü dolu yorumlarda bulundu.

Kimi kullanıcılar Marin’e donut yerine Türk lokumu ve Türk kahvesi önerdi.

Finlandiya Başbakanı Sanna Marin kimdir?

Tam adı Sanna Mirella Marin olan Finlandiya Başbakanı 16 Kasım 1985’te Helsinki’de doğdu. Finlandiya Sosyal Demokrat Partisi’nden siyasete giren Marin, 10 Aralık 2019’dan beri ülkesinin başbakanlığını yürütüyor.

Daha önce Ulaştırma ve Haberleşme Bakanı olarak da görev yapmıştı. Marin, Finlandiya’nın 3. kadın başbakanı unvanına sahip.

Ağustos 2020’de Markus Raikkonen ile evlenen Marin’in 1 kızı bulunuyor.

Normalde Tampere’de yaşayan ve Başbakan olmasına rağmen Helsinki’ye taşınmayan Marin, koronavirüs önlemleri nedeniyle Helsinki’ye yerleşmek zorunda kaldı.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar