Connect with us

Dünya

Fransa onu konuşuyor: Kendisine yıllarca tecavüz eden üvey baba ve kocasını öldüren kadın hakim karşısında 

Fransa’da önce üvey babası, ardından da kocasıyken kendisine yıllarca tecavüz eden kişiyi öldüren 40 yaşındaki Valerie Bacot hakim karşısına çıktı. 600 bini aşkın kişi Valerie’nin tahliye edilmesi için imza topladı.

Published

on

Daniel Polette, Valeri 12 yaşındayken ona tecavüz etmeye başladı ve 1990’lı yıllarda 2.5 yıl hapis yattıktan sonra eve döndü. Üvey baba Polette, tecavüz ve istismara devam etti ve sonunda Valerie’yi kendisiyle evlenmeye zorladı.

Bu evlilikten dört çocuk doğuran Valerie, Mart 2016’da onu fahişelik yapmaya zorladığı nedeniyle Polette’i vurarak öldürdüğünü ve iki çocuğunun da yardımıyla cesedini sakladığını itiraf etti.

Polette’in evlilik öncesinde 17 yaşındayken kendisini hamile bıraktığını söyleyen Valerie, Ekim 2017’de tutuklandı.

Valerie’nin öyküsünü konu alan bir kitap geçen ay piyasaya sürüldü. Onun yaşadıkları Fransa’yı ayağa kaldırdı ve davaya giden süreç Fransız basınında geniş yer buldu. Binlerce kişi Valerie’nin ceza almaması için birlik olmuş durumda.

Bir hafta sürmesi beklenen, Chalon-sur-Saône’da görülen davada savcı, cinayetin önceden planlandığını söyleyecek.

Valerie’nin avukatları ise 23 yıl süren cinsel istismar ve kızının bir sonraki kurban olmasından korkması nedeniyle kendisi ve çocuklarını korumak amacıyla Polette’i öldürmek zorunda kaldığını savunacak.

Valerie’nin avukatı Janine Bonaggiunta, “Bu kadınlar mağdur ve hiçbir korumaları yok. Yargı süreci çok ağır ilerliyor ve yeterli tepkiyi veremiyor. Bu nedenle şiddetin her türünü görmeye devam ediyorlar” dedi.

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar