Connect with us

Magazin

‘Geççek’ fırtınası: Her mecrada 10 milyonu geçti

Söz ve müziği Tarkan’a, düzenlemesi Ozan Çolakoğlu’na ait olan ‘Geççek’ dinleyicilerle buluştu. Şarkı Youtube, Twitter ve Instagram gibi sosyal medya mecralarında 10 milyon görüntülenmeyi geçti.

Published

on

Söz ve müziği Tarkan’a, düzenlemesi Ozan Çolakoğlu’na ait olan şarkının klip yönetmenliğini ise İrfan Yıldırım yaptı. YouTube trend listelerine ilk sıradan giren “Geççek”, yayınlanmasından sonra ilk 24 saat içinde dünyada en çok izlenen 2. video klip olurken, en çok beğeni alan 1. video oldu.

Sosyal medyanın gündeminden düşmeyen şarkı, YouTube’da 15,6 milyon, Instagram’da 11,3 milyon, Twitter’da ise 13,4 milyondan fazla görüntüleme aldı.

Klip kısa süre içerisinde 850 bini geçen beğeni aldı.

‘BU ŞARKI UMUT OLUR DİYE DÜŞÜNDÜM’

Tarkan, yeni şarkısı “Geççek” ile ilgili duygularını şöyle ifade etmişti:

“Bir yıl kadar önce ruh halimin çok iyi olmadığı bir dönemden geçtim. Pandemi, dünyada olup biten üzücü olaylar, insanlığın endişe verici gidişatı, doğanın yok edilişi gibi bir sürü şey beni çok olumsuz etkilemiş, umudumu kaybeder gibi olmuştum.

O anlarda bu şarkının melodi ve sözleri içimde yankılandı. ‘Geççek geççek elbet bu da geççek, gör bak umudun gününü gün etçek’. ‘Hepimize iyi gelecek bir şarkı yazmalıyım’ dedim. Belki bu şarkı bizi biraz teselli eder, bize moral verir, umut olur diye düşündüm.

Dilerim ki ‘Geççek’ yüzünüzde bir gülümsemeye vesile olur ve hepimize iyi gelir.”

Duvar

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar