Connect with us

Dünya

Google, “mırıldanarak” şarkı bulma sistemini hayata geçirdi.

İnternet devi Google, arama altyapısına çok güzel bir özellik getirdi. Sadece “mırıldanarak” şarkı bulma dönemi başladı.

Published

on

Google, sunduğu hizmetleri geliştirmeye devam ediyor. Bu bağlamda gelen yeni özellik, Google’ın iOS ve Android platformlarındaki ana uygulamasında kişilerin yukarıda da dediğimiz gibi sadece “mırıldanarak” ya da “ıslık çalarak” şarkı bulmasına imkan tanıyor. Bu özellik sayesinde kişiler, kafalarına takılan şarkıyı çok kolay olmasa da doğru mırıldanma ile bulabiliyor. Altyapıda tahmin edebileceğiniz üzere gelişmiş bir yapay zekadan yardım alan internet devi, özelliğe Asistan üzerinden de erişim sunuyor. Ancak bu özelliğin ilk defa sunulmadığını belirtmek gerekiyor. Başka bir servisde de uzun zamandır mırıldanarak şarkı bulma özelliği yer alıyor.

Google en son YouTube için yaptığı plan ile gündemdeydi

YouTube pazarda rakipsiz olarak yoluna devam ediyor. Google‘ın ise giderleri inanılmaz olan bu servisi ticari anlamda geliştirme planı bulunuyor. İşte bu yüzden YouTube’un aynı zamanda bir alışveriş platformu olması için de çalışmalar yapılıyor. Firma kişilerin videolarda gördükleri ürünleri direkt olarak YouTube’da satın alabileceklerin bir altyapı kurmak istiyor. Hatta aktif olarak testlerine başlanan özellik, firmanın kendisi kadar içerik üreticiler için de güzel görünüyor. Çünkü video üzerinden gidilen satın alımlardan içerik üreticiye de bir pay gideceği aktarılıyor.

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar