Connect with us

Magazin

‘Hababam Sınıfı’nın ‘Çalışkan Ahmet’i Ahmet Sezerel’in son hali görenleri şaşırttı!

‘Hababam Sınıfı’nda canlandırdığı ‘Çalışkan Ahmet’ karakteriyle hafızlarda yer edinen Ahmet Sezerel son haliyle gündeme geldi. Yeşilçam’ın pek çok unutulmaz filminde yönetmenlik yapan Sezerel artık emekliliğinin tadını çıkardığını söyledi. İşte ‘Hababam Sınıfı’nın ‘Çalışkan Ahmet’inin son hali…

Published

on

Adile Naşit, Kemal Sunal ve Tarık Akan gibi efsane isimlerin yer aldığı ‘Hababam Sınıfı hafızalardan silinmeyen bir yapım. ‘Hababam Sınıfı Uyanıyor’ serisinde ‘Çalışkan Ahmet’ karakterine hayat veren Ahmet Sezerel de bu yapımda öne çıkan isimlerdendi.

‘Gülen Gözler’, ‘Aile Şerefi’ ve ‘Cenettin Çocukları’ gibi Yeşilçam’ın unutulmaz yapımlarında da rol alan Hababam Sınıfı’nın ilk ve tek mezunu Sezerel, oyunculuğunun yanı sıra Türk sinemasına damga vuran pek çok filmin yönetmenliğini de üstlendi. HaberTürk’ten Aytekin Teker’e konuşan usta isim, Itır Esen, Cengiz Nezir ve Rutkay (Aziz) Ağabey ile görüşüyorum. Rahmetli Tarık Akan ile yakındık. Bazı dostlarla daha çok cenazelerde görüşüyoruz artık” dedi.

 

“EMEMKLİLİĞİMİ YAŞIYORUM”

Sinemadan para kazanamadığını söyleyen Sezerel, sinemadan uzaklaşması hakkında “12 Eylül Darbesi’nde Sinematek başkanıydım. 2,5 yıl başkanlık yaptım. Darbeden 2-3 kez gözaltına alındık. O zamanlarda gözaltı da 20-25 gün sürüyordu. Geçinmek için çalışmak zorundaydım. Taksim Sanat Evi ve Bodrum Torba Sanat Evi açtım. 42 yıl işlettim, meyhanecilik yaptık. Artık emekliliği yaşıyorum” dedi.

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar