Connect with us

Magazin

Hakan Ural, Beren Saat’e kızdı: O topa girme, altında kalırsın

Hakan Ural, Beren Saat’in “‘Kadınlar haklarını sistematik bir şekilde kaybediyor’ diye rahatsızlıklarımızı dile getirdiğimizde ‘köprülere, yollara bak ne kadar iyi çalışılıyor’ cevabını aldık” açıklamasına tepki gösterdi.

Published

on

Ekonomi ve İklim Değişikliği Zirvesi ve Fuarı’na katılan Beren Saat, “‘Kadının giysisi siyasete malzeme yapılıyor, eğitim sistemimiz geriliyor, kadınlar haklarını sistematik bir şekilde kaybediyor’ diye rahatsızlıklarımızı dile getirdiğimizde ‘köprülere, yollara bak ne kadar iyi çalışılıyor’ cevabını aldık” demişti. Hakan Ural, canlı yayında Saat’e cevap verdi.

Beren Saat’in Ankara’da düzenlenen İklim Değişikliği Zirvesi ve Fuarı’nda yaptığı konuşma tartışma yarattı.

“EĞİTİM SİSTEMİMİZ GERİLİYOR”

“Öğrencilik dönemimde başörtüsünün üstüne peruk takmak zorunda kalan sınıf arkadaşlarım oldu ve geçen yıllar içinde eğitim eşitliğinin sağlanmasına hepimiz çok sevindik” diyerek sözlerine başlayan Beren Saat konuşmasında “Fakat sonrasında ‘kadının giysisi siyasete malzeme yapılıyor, eğitim sistemimiz geriliyor, kadın bakanlığı kapatılıyor, kadınlar haklarını sistematik bir şekilde kaybediyor’ diye rahatsızlıklarımızı dile getirdiğimizde ‘köprülere, yollara bak ne kadar iyi çalışılıyor’ cevabını aldık.” ifadelerini kullandı.

“BU TOPLARA GİRME ALTINDA KALIRSIN”

Hakan Ural, ‘Neler Oluyor Hayatta’ adlı programda Beren Saat’in bu çıkışına cevap verdi.

Ural, “Sana bu metni kim verdi? Siyaset yapıyorsun. Oysa konu iklim. Devletin hizmetlerini küçümsemek için herhangi bir neden yok. Sen gerçekten Türkiye tarihini biliyor musun? Senin Teknofest’ten haberin var mı? Hiç bu toplara girme altında kalırsın.” diyerek sert çıktı.

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar