Connect with us

Gündem

Harry ve Meghan çiftinin kızı taht sıralamasına eklenmedi

Lilibet Diana, 4 Haziran’da ABD’de dünyaya gelmişti. Prens Harry ve Meghan Markle’ın kızı Lilibet Diana’nın doğumunun üstünden yaklaşık iki ay geçmesine rağmen Kraliyet’in veraset sırasına eklenmediği aktarıldı. 

Published

on

By

Page Six’in haberine göre Lilibet’in ağabeyi Archie’nin ismi Londra’da 2019’da dünyaya gelmesinden iki hafta sonra resmi veraset listesine eklenmişti.

Haziranda dünyaya gelen Lilibet’in taht sıralamasında Archie’nin ardından 8. olması gerekiyordu. Ancak Lilibet’in bulunması gereken sırada halihazırda Prens Andrew yer alıyor.

Prens William ve Kate Middleton’ın üçüncü çocuğu Prens Louis de 2018’de dünyaya gelmesinden hemen sonra taht sıralamasında 5. olarak yerini almıştı.

Söz konusu gecikme Saray’ın Sussex Dükü ve Düşesi’ne gönderdiği bir mesaj olarak algılandı. Prens Harry ve Meghan Markle, ABD’li televizyon sunucusu Oprah Winfrey’e verdikleri tartışma yaratan röportajda Kraliyet ailesine yönelik bir dizi iddiada bulunmuştu.

Çiftin, Archie’nin ten renginden ötürü Kraliyet’in bazı üyelerinin rahatsızlık duyduğunu söylemesi uzun süre gündemde kalmıştı.

Royal Rata podcast programına katılan gazeteci Chris Ship, “Neden bu kadar uzun sürdüğünün sorulması gerekiyor” dedi.

ITV’de gazetecilik yapan Ship şu ifadeleri ekledi:

Tek yapmaları gereken paragraf tuşuna basarak farklı bir numara girmek. Bunu çoktan yapmaları gerekirdi. Archie için yapmışlardı. Louis doğduğunda bunu onun için de açık bir biçimde yapmışlardı.

Kaynak: Independent Türkçe

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar