Connect with us

İngiltere

Harry ve Meghan’ın sözcüsü BBC’yi yalanladı: Kraliçe desteklemese Lilibet ismini kullanmazlardı

Sussex ekibi, ikinci çocuğunun doğumunu duyurmadan önce Harry’nin aradığı ilk aile üyesinin Majesteleri olduğunu söyledi.

Published

on

Sussex Dükü ve Düşesi’nin sözcüsü Kraliçe onların “kararını desteklemeseydi” yeni doğan kızlarına Lilibet ismini vermeyeceğini dile getirdi. Lilibet lakabı Kraliçe’ye ilk kez babası tarafından verilmişti.

Sussex Dükü ve Düşesi, ismi kullanmak için önce Kraliçe’ye danışılmadığını iddia eden saraydan bir kaynağa dayandırılan BBC haberini yalanladı.

Prens Harry ve Meghan Markle’ın sözcüsü The Independent’a şunları söyledi: “Dük duyurudan önce ailesiyle konuştu. Aslına bakarsanız aradığı ilk aile üyesi büyükannesiydi. Bu konuşma esnasında onun şerefine kızlarına Lilibet ismini verme umudunu paylaştı.”

Sözcü, “(Majesteleri) desteklemeseydi bu ismi kullanmazlardı” diye ekledi. Lilibet adı, II. Elizabeth’e babasının verdiği ve daha sonra Kraliçe’nin yakın ailesi ve özellikle eşi Edinburgh Dükü Prens Philip’in kullandığı lakaptı.

Kraliçe’nin 11. torun çocuğu olan Harry ve Meghan’ın kızı, büyükannesi Galler Prensesi’nin adı Diana’yı da taşıyor.

Harry ve Meghan’ın kızının 4 Haziran Cuma Kaliforniya’nın Santa Barbara şehrinde bir hastanede doğmasının ardından çift ikinci çocuklarının doğumunu pazar duyurmuştu.

Kraliyet Ailesi’nin Twitter hesabında yapılan açıklamada Kraliçe, Galler Prensi, Cornwall Düşesi ve Cambridge Dükü ve Düşesi doğum haberinden “mutluluk duyduklarını” belirtti.

Salı günü gelecek nesiller için sağlıklı bir dünya sürdürmenin önemi hakkında konuştuğu Oxford Mini UK Plant ziyareti esnasında Prens Charles 5. kez büyükbaba olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Prens Charles şu ifadeleri kullandı: “Elektrikli araçlar veya ağır taşımacılık için yeşil hidrojen gibi teknolojilerin geliştirilmesi, gelecek nesiller için dünyamızın sağlığını korumak adına hayati önem taşıyor. Daha yeni 5. kez büyükbaba olduğumdan bugün bunun fazlasıyla farkındayım. Ve torunlarımıza bırakacağımız mirası göz önüne alınca böyle mutlu haberler insana gerçekten bu alanda, özellikle de sürdürülebilir batarya teknolojisi konusunda devamlı yeniliğin gerekliliğini hatırlatıyor.”

Kaynak: Independent Türkçe

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar