Connect with us

Magazin

Hasan Can Kaya hasta mı, hastalığı ne?

Geçtiğimiz günlerde RTÜK tarafından “Konuşanlar” adlı programa inceleme başlatmasıyla birlikte gündeme gelen Hasan Can Kaya’nın Koprolali hastalığı olduğu iddia edildi. Koprolali hastalığı nedir? İşte detaylar..

Published

on

By

Konuşanlar komedi programıyla ismi sıkça duyulan Hasan Can Kaya şu sıralar RTÜK incelemesi ve hastalığı ile yeniden gündemde. Hasan Can Kaya’nın programına Radyo Televizyon Üst Kurulu inceleme başlattı. Gündemden düşmeyen Hasan Can Kaya hakkında şimdi ise hastalık iddiası ortaya atıldı.

HASAN CAN KAYA, KOPROLALİ HASTASI MI?

Gazeteci Arif Hür’ün iddiasına göre, ünlü komedyen koprolali hastalığı ile mücadele ediyor. Arif Hür’ün yazısına göre; “Üzülerek söylüyorum ki; Sunuculuğunu üstlendiği Konuşanlar adlı programda konuklarına ve ortaya fütursuzsa küfürler eden Hasan Can Kaya’nın Koprolali hastalığı ile mücadele ettiği çok aşikâr. Tourette sendromunun bir özelliği olan Koprolali, istemsiz şekilde küfür etme ve saldırgan sözler söyleme rahatsızlığıdır. Dilerim Hasan Can Kaya ve onun bazı hayranları en kısa zamanda bu hastalıktan kurtulur.”

KOPROLALİ HASTALIĞI NEDİR?

Koprolali, kişinin istemsizce toplum içinde söylenmeyecek sözleri söylemesi hali olup ilaç tedavisi veya ilaç dışı yöntemler kullanılarak tedavi edilmektedir. İlginç bir hastalık olan Koprolali, bir kişinin istemsiz bir şekilde müstehcen, küfürlü veya saldırgan sözler söylemesidir. Bu sözler özellikle ırkçı hakaretleri ve cinsel küfürleri içermektedir. Koprolali, birilerine sövmekten veya onları aşağılamaktan farklı bir şeydir. Çünkü Koprolalide istemsiz bir davranış vardır ve bunu yaşayan kişilere bu konuşma tarzı oldukça rahatsız edici gelmektedir.

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar