Connect with us

Dünya

Hastaneye götürülen mahkum kaçırıldı

Avustralya’da bir kişi, hastaneye sevk edilen bir mahkumu araca çarparak kaçırdı.

Published

on

By

Avustralya’nın başkenti Canberra’daki bir cezaevinde yatan 28 yaşındaki Kane Quinn, cuma günü hastaneye sevk edilirken, filmleri aratmayan bir kaçırma eylemi düzenlendi.

Polis, Quinn’i taşıyan araca hastane yakınında beyaz renkli bir cipin çarptığını ve mahkumunu alıp kaçtığını açıkladı.

Olaya şahit olan hastane çalışanı Annie di Silva, “80 kilometre hızla geldi ve çarptı. O sırada mahkum inip cipe indi ve aksi yönde hızla uzaklaştılar” dedi.

Polis adına açıklama yapan Shane Scott şunları söyledi: “Uzun yıllardır Canberra’da görev yapıyorum böyle bir şeye tanık olmadım. Mahkumu taşıyan araçtaki arkadaşlarımız cipin onları takip ettiğini fark etmişler, önlem almaya çalışmışlar ancak o sırada cip hızla gelip bilinçli olarak çarpmış. Film sahnesi gibi. İki araçta bulunan kişilerin de canı tehlikeye atıldı. Ekiplerimiz Canberra’nın dört bir yanında kaçırılan mahkumu ve tabii kaçıran kişiyi arıyor.”

Quinn’i ‘özgürlüğüne kavuşturmak amacıyla’ kullanan cipin bir saat sonra terk edilmiş ve ateşe verilmiş halde bulunduğu belirtilirken polis, bilgi sahibi olanların, Quinn’in görenlerin derhal onlara bildirmesini istedi.

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar