Connect with us

Magazin

Haydar Dümen’in ölümü miras kavgasını getirdi!

Psikiyatr ve yazar Haydar Dümen, geçtiğimiz günlerde koronavirüs sebebiyle hayatını kaybetmişti. Dümen’in ölümü sonrasında ortaya çıkan mirası şoke etti. İşte detaylar…

Published

on

By

Türkiye’nin sevilen isimlerinden ve bir döneme damga vuran ünlülerinden olan psikiyatr Haydar Dümen, ölümünün ardından mirasıyla gündeme geldi.

Dümen’in gayrimenkul zengini olması duyanları şaşırtırken iddialara göre; ünlü isim, 100 milyon lira değerindeki mülkünü emlakçıya satış yapması için devretti.

Sabah’tan Ömer Karahan’ın haberine göre; Haydar Dümen’in Beyoğlu Sıraselviler’de muayenehanesi vardı. Ve yine aynı bölgede bina, daire, dükkan gibi mülkleri de… Haydar Dümen sağlığında bulunduğu bölgedeki emlakçıya satış yapsın diye mallarını devrediyor. Olmaz olmaz ya, olayın ardından emlakçı hayatını kaybediyor.

Dümen’in ailesi ne yapacağız derken Haydar Dümen de vefat ediyor… Ve işte filmlere konu olacak hikaye o sırada başlıyor. Emlakçının varisleri babalarının mirası olduğu için ona göre hareket ediyor. Haydar Dümen’in de çocukları olmadığı için eşi Gül Dümen kocasının mirasını geri alabilmek için büyük bir hukuk mücadelesi vermek için düğmeye basıyor.

Şimdi o bölgedeki bina, daire, dükkan fiyatları hakkında ufak bir araştırma yaptığımda ortaya hatırı sayılır rakamlar çıkıyor. Bölgedeki dairelerin ortalama metre kare fiyatları 10 bin liradan, deniz görüyorsa 15-20 bin liradan, dükkanlar 25-35 bin lira… Binalar ise metrekaresine göre 35 milyon liradan satışa çıkarılıyor. Dümen’in de emlakçıya devrettiği mülklerin değeri yaklaşık 100 milyon lira…

Hemen sarıldım telefona, Haydar Dümen’in Beyoğlu’ndaki ofisini aradım, ancak kapı duvar… Dümen’in eşi Gül Dümen’e ise birkaç farklı telefondan ulaşamadık. Birçok soru var merak ettiğim ancak ulaşamayınca havada kaldı. Mesela Haydar Dümen ve emlakçı arasında yazılı veya sözlü protokol var mıydı? Bu devir işlemine şahitlik eden kişi veya kişiler var mıydı?.. Her ne kadar olaylar Haydar Dümen ve emlakçının hayatını kaybetmesi ile karmaşık hale gelse de, adaletin yerini bulacağına inanıyorum.

 

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar