Connect with us

Dünya

Hayri Ülgen, Erdoğan’ın çenesini nasıl kırdığını anlattı

Eski milli futbolcu Hayri Ülgen, kitabında, bir maç sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çenesini nasıl kırdığını anlattı: “Sinirlendim bir an için.”

Published

on

By

Eski milli futbolcu Hayri Ülgen, yaşam öyküsünün anlatıldığı ‘Baba Hayri: Gollerin Efendisi, futbolun beyefendisi’ kitabında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile futbolculuk zamanında yaşadıklarına dair bir olaya yer verildi.

Kitapta, Hayri Ülgen’in rakip takımda defans oyuncusu olan Erdoğan’ın çenesini kırdığını anlar anlatıldı.

Ülgen o olayla ilgili, “Maçın bitmesine 20 dakika var. İkili mücadeleye girdik. Sinirlendim bir an için. Geçirdim dirseğimi suratına. Yere düştü acı içinde kıvranıyor. Takım arkadaşları bağırıyor. ‘Çenesi kırılmış’ diye” ifadelerini kullandı.

Turkulak.com’da yer alan habere göre yazının ilgili kısmı şöyle:

“Maç başladı. İETT müthiş oynuyor. Tayyip de… Onlar 1-0 öndeler… Bizim mutlaka kazanmamız, gol hatta goller atmamız lazım… Atamıyoruz. Çalışıyorum, didiniyorum ama Tayyip’i bir türlü geçemiyorum. Adeta kale gibi. Maçın bitmesine 20 dakika var. İkili mücadeleye girdik. Sinirlendim bir an için. Geçirdim dirseğimi suratına. Yere düştü acı içinde kıvranıyor. Takım arkadaşları bağırıyor. ‘Çenesi kırılmış’ diye. Yıkıldım… Yerde yatan dostum Tayyip’ti. .. O oyundan çıktıktan 2-3 dakika sonra golümü de attım. Maç 1-1 bitmişti. Ama finale çıkamadık. Çıkmak için bir gol daha gerekiyordu. Bu skorla aradan Anadolu Hisarı sıyrılmış, şampiyon olmuştu.”

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar