Connect with us

Dünya

Hindistan’da mezarlıklarda yer kalmadı, cesetler Ganj Nehri’ne atılıyor

Günlük Covid-19 kaynaklı vefat sayılarının düşmediği Hindistan’da hayatını kaybeden 40 ile 45 kişinin cansız bedeni Ganj nehrine vurdu. Cesetlerin mezarlıklarda yer kalmaması sonucu nehre atıldığı iddia edildi.

Published

on

By

Hindistan’da koronavirüs salgını uzun süredir kırmızı alarm verirken, ölümlerin günden güne artması nedeniyle mezarlıklarda yer kalmadı. Zor günlerin yaşandığı ülkede Ganj Nehri’nde Covid-19 nedeniyle ölenlerin cansız bedenleri kıyıya vurdu.

Bihar bölgesinde yer alan Chausa kötünün Ganj Nehri kıyısıda Covid-19 kaynaklı hayatını kaybeden yaklaşık 40-45 kişinin cansız bedenin vurduğu belirtildi. Chausa köyü yetkililerinden Ashok Kumar, “Yaklaşık 40-45 ceset suyun üzerinde yüzerken görüldü” dedi.

Başka bir yetkili ise, “Cesetler şişmiş durumda ve en az 5-7 gündür suyun içindeler. Nereli ve hangi kasabalı olduklarını soruşturmamız gerekiyor” şeklinde konuştu.

Bölgenin yerel halkı ise cansız bedenin ülkede artan Covid-19 vakaları nedeniyle mezarlık ve krematoryumlarda yer kalmaması sonucu nehre atıldığını iddia etti.

Avukat Ashwini Varma yerel bir kanala yaptığı açıklamada, “Bir cesedi yakmak neredeyse 30-40 bin Hindistan rupisi tutuyor. Bu nedenle durumu kötü olan kişiler cesetleri Ganj Nehri’ne atmayı tercih ediyor. Sokak köpekleri, Covid-19 kurbanlarına ait olabilecek cesetleri yiyor. Aynı zamanda bu da virüsü yayacak” dedi.

 

 

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar