Connect with us

Dünya

Hollanda Başbakanı: ‘Hollandalıların büyük bir kısmı koronavirüse yakalanacak’

Canlı yayında ulusa seslenen Hollanda Başbakanı Mark Rutte, halkın büyük bir kısmında yeni tip Corona virüs görüleceğini söyledi.

Published

on

By

Hollanda Başbakanı Mark Rutte, halkın büyük bir kısmında yeni tip Corona virüs (Kovid-19) görüleceğini söyledi.

Başbakan Rutte, ülkede Kovid-19 salgınına ilişkin canlı yayında ulusa seslendi.

Salgınının kısa sürede son bulmayacağına dikkati çeken Rutte, ” Hollanda halkının büyük bir kısmının önümüzdeki süreçte enfekte olacağı bir gerçek” dedi. Rutte, Corona virüsün en üst düzeyde kontrol edilmesi için çaba harcadıklarını belirtti ancak farklı bir senaryoya göre virüsü alt etmenin 1 yıl sürebileceğini söyledi. Rutte, bu senaryonun gerçekleşmesi halinde ülkede 1 yıl boyunca hayatın durabileceğini dile getirdi.

Rutte, ülkede salgına karşı “kontrollü grup bağışıklığı” kazanılmasının gerekliliğine vurgu yaparak, “Bağışıklık kazanan sayısı ne kadar çok olursa virüsün yaşlı ve hastalara yayılması o kadar az olur. Bu hastalığa yakalanıp iyileşenler tekrar hastalanmaz. Bu kişilerle bağışıklığı zayıfların etrafına duvar örmüş oluruz fakat bu uzun zaman alacak. Zayıfları ancak bu şekilde koruyabiliriz” diye konuştu.

Aşısı bulunmadığı sürece salgının Hollanda’yı es geçmeyeceğine dikkati çeken Rutte, bu aşamada virüsün yayılmasını yavaşlatmak için her türlü çabanın gösterilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar