Connect with us

Dünya

Hollanda’dan Corona deneyi: 200 kişi Yunanistan’a tatile gönderilecek

Hollanda merkezli bir seyahat acentesi olan Sunweb, korona virüsü döneminde turizmi açmanın sonuçları konusunda bir ön izleme olması açısından, 18-70 yaş arası 187 kişiyi 8 günlük tatil için Yunanistan’a götürecek.

Published

on

By

Coronavirus kısıtlamalarının ne ölçüde gevşetilebileceği, bu yapıldığında da nasıl bir senaryoyla karşı karşıya kalacağını görmek isteyen Hollanda hükümeti ‘tatil deneyi’ hazırlığında. Hollanda merkezli bir seyahat acentesi olan Sunweb, korona virüsü döneminde turizmi açmanın sonuçları konusunda bir ön izleme olması açısından, 18-70 yaş arası 187 kişiyi 8 günlük tatil için Yunanistan’a götürecek. Hükümet destekli bu sosyal deneye en az 25 bin kişi başvurdu.
Başvuranlar arasından seçileceklerin, Rodos adasında kişi başı 472 dolara tekabül eden tatil masrafları karşılanacak ama bazı kurallar var. Tatilciler seyahat öncesi ve sonrasında korona virüsü testi olacak, kaldıkları otel bölgesinden dışarı çıkamayacak, otelin yüzme havuzu ve restoranlarını kullanacak ve plaja gidemeyecek. Sputnik’in aktardığına göre Yunanistan’dayken Covid-19 kapan olursa karantinaya girecek, bunun tüm masrafları da tur şirketi tarafından karşılanacak. Tatilciler, Hollanda’ya döndüklerinde de 10 gün karantinaya girecek.

Deney için başvuranlardan 51 yaşındaki Corina Gouderjaan, RTL kanalına verdiği demeçte, neden bu kararı verdiğini anlattı: “Korona virüsü kaptım ve çok ağır geçirdim. İşimi kaybettim. Sırada ne var? Bir otelde boş boş vakit geçirmeyi ve bu çalkantılı yıl sonrası belimi doğrultmayı dört gözle bekliyorum.”

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar