Connect with us

Dünya

Honda, İngiltere’deki fabrikasında üretimi geçici olarak durdurdu

Koronavirüs’ün üretim kanalları üzerindeki etkileri tekrar ortaya çıkmaya başladı. Tedarik zincirlerinin aksaması sebebi ile Japon devi Honda önemli bir karar aldı.

Published

on

Tüm dünyanın gündeminden düşmeyen koronavirüs, etkilerini tekrar arttırmaya doğru gidiyor. Çin’in Wuhan şehirinde başlayan hastalık, Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre 68,5 milyondan fazla kişiye yayıldı. 1,56 milyon vakanın ölümle sonuçlandığı tehlikeli hastalık için önemler yeniden arttırılıyor.

Ülkemizde ve dünyada görülen vaka sayısının artması ile birlikte koruyucu tedbirler yürürlüğe koyuldu. İnsanların kalabalık alanlardan uzak durması ve insan yoğunluğunun azaltılması çalışmaları kapsamında işverenler fabrikalarında üretimleri durduruyor.

Bu durum da tedarik zincirlerini olumsuz etkiliyor. Olumsuzluklardan etkilenen son marka ise Honda oldu. Gelen haberlere göre marka, parça tedariğinde yaşanan problemler sebebiyle İngiltere’deki fabrikasında üretimi geçici olarak durdurma kararı aldı.

Honda, İngiltere fabrikasını gelecek sene kapatacak

İngiltere’nin Swindon kentinde bulunan fabrikada üretimin durdurulmasının Brexit ile alakalı da olabileceği söyleniyor. Civic modelini üreten fabrikada geçtiğimiz sene 110 binin altında araç üretildi.

Honda, daha önceden aldığı bir karar ile tesisi gelecek yıl kapatacağını duyurmuştu.

Özellikle pandeminin etkilerinin tekrar artması ile İngiltere limanlarında yaşanan yoğunluğun da önemli bir sebep olduğu söyleniyor. Markadan ise konu hakkında bir açıklama gelmedi.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar