Connect with us

Magazin

Hülya Koçyiğit: Sırça köşkte saklanmadım, halkın derdini dert edindim!

Bir söyleşiye katılan Hülya Koçyiğit, dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Koçyiğit, halktan kopuk bir sanatçı olmadığını, sırça köşkte yaşamayı tercih eden biri olmadığını, halkın derdini kendisine dert edindiğini söyledi.

Published

on

By

TÜRK sinemasının sevilen isimlerinden Hülya Koçyiğit, önceki gün Beyoğlu Kültür Yolu Festivali kapsamında Atlas Sineması’nda düzenlenen “Türk Sinema tarihinde Yeşilçam döneminin filmlere yansıyan yüzü ve değişimler” konulu söyleşiye katıldı.

Yapımcı Zeynep Atakan’ın moderatörlüğünü yaptığı söyleşide Koçyiğit, halktan kopuk bir sanatçı olmadığını ifade ederek şöyle konuştu: “Sırça köşkte yaşayan bir ünlü olmayı seçmedim. Tam tersi çok fazla halkın içinde oldum. Onların derdini yansıtmak benim derdim oldu.”

Usta sanatçı, Yeşilçam dönemindeki set şartları ile bugünkü set şartlarını da karşılaştırdı: “Sayacağım hiçbir şey şikâyet değil. O günün imkânları oydu. Bugün sette 80 kişi falan sayıyorum. Bizim set ekiplerimiz, en büyük prodüksiyonda bile toplasan 7-8 kişiyi bulmazdı. Sokakta çalışıyorsa bir kafeciye ‘Müsaade eder misiniz? Üstümü değiştirebilir miyim?’ diye sormanız gerekirdi. Bugünkü oyuncuların karavanları, kuaförleri, kostümcüler var.”

Sanatçı, “Kıvanç Tatlıtuğ ya da Kenan İmirzalıoğlu’nun annesi rolü gelirse kabul eder misiniz?” sorusuna “Ederim. İkisi de çok başarılı. Vaktiyle dudak bükerlerdi ‘Mankenden oyuncu olur mu?’ diye. Bal gibi de oluyormuş” şeklinde yanıt verdi. “Takip ettiğiniz dizi var mı?” sorusunda ise damadı Engin Altan Düzyatan’a torpil geçti: “Barbaroslar’ı izliyorum. Tarihi diziler insanın bu konudaki merakını gideriyor.”

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar