Connect with us

Magazin

İbrahim Tatlıses’in doğduğu ev 1 milyona müze oluyor

AK Partili Mehmet Canpolat yönetimindeki Haliliye Belediyesi, İbrahim Tatlıses’in doğduğu evin müzeye dönüştürülmesi için 1 milyon TL harcayacak.

Published

on

Kamu İhale Bülteni’nde yer alan bilgilere göre, AK Partili Mehmet Canpolat’ın yönetimindeki Urfa Haliliye Belediyesi’ne bağlı Destek Hizmetleri Müdürlüğü, 21 Şubat’ta “İbrahim Tatlıses Müzesi Yapım İşi” başlığıyla bir ihale açtı. Tatlıses’in doğduğu evin bakımının yapılması ve müzeye dönüştürülmesi için yapılan ihaleye yalnızca dört şirket teklif verebildi.

Ancak teklifleri değerlendiren idare, bunları geçersiz kıldı. Ardından da ‘rakipsiz kalan’ Ömer Ferhat Tavaş’ın ihaleyi kazandığı açıklandı.

AVLUSUNDA MAĞARA VAR

Birgün’den Uğur Şahin’in haberine göre, AK Partili Haliliye Belediyesi ile AK Parti’ye yakınlığıyla bilinen Ömer Ferhat Tavaş arasında 14 Mart’ta, bir milyon TL’lik sözleşme imzalandı. “İbrahim Tatlıses Müzesi Yapım İşi”nin süresi ise 90 gün olarak belirlendi. İş kapsamında Tatlıses’in doğduğu Hızmalı Mahallesi’nde, avlusunda mağara da bulunan ev müzeye dönüştürülecek.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar