Connect with us

Gündem

İki arkadaşıyla yengesine tecavüzle yargılanan jokey Uğur Polat’ın hapis cezası onandı

Türkiye’nin en iyi beş jokeyinden biri olarak gösterilen Uğur Polat’ın iki arkadaşıyla birlikte yengesine tecavüz suçundan aldıkları hapis cezasının iptal talebi Yargıtay tarafından reddedildi.

Published

on

İstanbul Bakırköy’de 2016 yılında meydana gelen olayda, jokey Uğur Polat’ın İzmir’de yaşayan ağabeyinin eşi N.P. İstanbul’a geldi. N.P., Uğur Polat’ın evine gitti.

Sabah gazetesinden Atakan Irmak’ın haberine göre evde bulunan Uğur Polat jokey arkadaşları Sercan Ç. ve Erhan G., kar maskeleri takarak kadının ellerini ve ayaklarını bağladı. Polat, genç kadına tecavüz etti. Evden kaçan kadın yoldaki bir kişiden yardım isteyerek polise ihbarda bulundu. Üç jokey hakkında ‘nitelikli cinsel saldırı’ ve ‘kişiyi hürriyetinden yoksun kılmaktan’ dava açıldı.

Üç yıl süren yargılamanın ardından mahkeme tutuksuz yargılanan sanıkların cezalandırılmasına karar verdi. Bölge Adliye Mahkemesi 20. Ceza Dairesi, cinsel saldırı suçundan üç jokeye de 15’er yıl hapis cezası verilmesine hükmetti. Sanıklar kararı yargıya taşıdı. Yargıtay 14. İcra Dairesi ise kararın yerinde olduğunu belirterek itirazı reddetti ve üç sanığa da verilen hapis  cezası onandı.

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar