Connect with us

Gündem

İlahiyatçı Ali Rıza Demircan: “Corona virüsün nedenini evlilik dışı ilişki ve eşcinsellik”

Habertürk TV Ana Haber’de konuşan ilahiyatçı Ali Rıza Demircan, Corona virüsü gibi diğer tüm salgın hastalıkların nedenini evlilik dışı ilişki ve eşcinsellik olarak gösterdi…

Published

on

Habertürk TV’de Corona virüsün ve salgın hastalıklarının tartışıldığı bir programa katılan Ali Rıza Demircan, ilginç iddialarda bulundu. Corona virüsün gibi diğer salgın hastalıkların nedenini evlilik dışı ilişkiye ve eşcinselliğe bağlayan Demircan, “Zina, evlilik dışı ilişki, eşcinsellik, evlilik hayatında anal ilişki ve regl döneminde ilişki. Bu yasaklar rahim olan rabbimizin koyduğu yasaklardır. Bu yasaklara riayet ederseniz pek çok hastalığın önlemini henüz daha oluşmadan almış olursunuz” ifadelerini kullandı. Ali Rıza Demircan’ın, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan’ın da babası olduğu biliniyor.

ATEŞ, ÖZÜR DİLEDİ

Öte yandan Veyis Ateş, programda sarf edilen sözler üzerine Twitter üzerinden açıklama yaptı ve özür diledi.

Veyis Ateş hesabından yaptığı açıklamada, “Bu akşam Habertürk TV Ana Haber’de ağırladığım A.R.Demircan’ın açıklamaları haklı tepkilere sebep olmuştur. Programda kamuoyunun gündemindeki umre ve cuma ve vakit namazı konuşulacağı konusunda anlaşılmış olmasına rağmen konuğun canlı yayında mevzuyu toplumu ayrıştıran konulara getirmesinden ve yayın ilkelerimizle bağdaşmayan nitelikte beyanlarda bulunmasından ve buna yayın esnasında gereken tepkinin gösterilememesinden dolayı çok üzgün olduğumu belirtmek isterim. Saygılarımla” ifadelerine yer verdi.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar