Connect with us

Dünya

İlginç iş ilanı görenleri şaşırtıyor: Uyuyacak eleman aranıyor

New York şirketi yayınladığı iş ilanı ile dikkat çekiyor. Şirket uykuya kolay dalacak, iş sırasında pijamalı olacak ve kalabalık içerisinde uyumakta zorlanmayacak elemanlar aradığını duyurdu.

Published

on

By

New York şirketi Casper, yarı zamanlı çalışacak ve uyumaları için para ödeyeceği yeni çalışanlar aradığını yazdı. Şirket, ideal adayın olağanüstü uyku yeteneğine ve mümkün olduğunca uyuma arzusuna sahip ve bunu toplum içinde yapmaya istekli olması gerektiğini söyledi.

Ayrıca adayların işteyken pijama giymeleri istenecek. Şirket, maaşla ilgili ise herhangi bir açıklama yapmadı. Başvuran adaylardan da yatakta uyurken kendi videolarını çekmelerini istedi.

Bu sıra dışı ilana başvuran adaylardan biri, “Bu muhtemelen bir iş görüşmesi için yaptığım en tuhaf şey ve bunu yapmak için bundan daha iyi bir yer var mı?” dedi. Bir diğeri de “hemen hemen her yerde, her zaman uyuyabileceğini” iddia etti.

Şirket, çalışanlarına işten dinlenmiş olarak ve bir hobi peşinde koşmak için bol enerjiyle ayrılabileceklerini iddia etti. Casper, 2014 yılında bir grup teknoloji girişimcisi ve bir tasarımcı tarafından New York’ta kurulmuştu.

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar