Connect with us

Magazin

İlkay Gündoğan’ın eşi Sara Arfaoui’den, Manchester’ı karıştıran paylaşım

Manchester City’li İlkay Gündoğan’ın eşi Sara Arfaoui, Manchester şehrindeki restoranları topa tuttu. Sara Arfaoui’nin yorumları sonrası Manchester’daki mekan sahipleri ayaklandı.

Published

on

By

Mancheser City’nin yıldız futbolcusu İlkay Gündoğan’ın eşi Sara Arfaoui, şehirdeki yerel restoranları adeta çöpe attı. 27 yaşındaki İtalyan model, Manchester’da yemek yiyebileceği iyi bir yer olmadığını söylerken, “korkunç donmuş yiyeceklerden” bıktığını söyleyince mekan sahipleri tepki gösterdi.

Manchester City Teknik Direktörü Pep Guardiola’ya da ait bir restoranın bulunduğu şehirde iyi bir restoran olmadığın iddia eden Sara, “Belki Londra’da olabilir ama Manchester’da hiçbir şey yok” ifadelerini kullandı. Gıda uzmanları, Sara’nın sözlerini “saçma” olarak nitelendirdi ve Manchester’ın yemek konusunda bir mutfak cevheri olduğu savunuldu.

Sosyal medya hesabında en sevdiği Manchester restoranı sorulan Sara, “Üzgünüm, dürüst olmak gerekirse hiçbiri. İyi bir restoran bulmak için çok uğraştım ama her yerde korkunç yiyecekler var. Gerçek bir İtalyan yemeği, iyi bir suşi ya da sadece taze yiyecek bulamıyorum. Her yerde donmuş yemekler.” ifadelerini kullandı.

Ünlü model, restoranların kaliteli yemek yerine içeceklerden para kazanmaya odaklandığını belirtti.

“EKONOMİK OLARAK ZORLANAN İŞLETMELER…”

Sara’nın bu açıklamasından sonra İngiliz gurmeler ve mekan sahipleri ayaklandı. Eleştirmen Jay Raner, “Bu gülünç bir bakış açısı. Manchester, muhteşem, bağımsız restoranlarla dolu. Burası yemek yenebilecek bir yer ve ekonomik açıdan zor zamanlar geçirirken, böyle yorumlar, geçimini sağlamakta zorlanan işletmelere fayda sağlamıyor.” dedi.

“TAŞLAYACAĞINA TEŞEKKÜR ET”

Konuyla ilgili konuşan yerel bir restoran sahibi, “Manchester’da çok sayıda harika restoran var. Konuşmadan önce araştırmasını tavsiye ederim. Eşin futbolcu ve paran var. Muhtemelen her şeyin parasını verebiliyorsun ve Manchester’da harika bir hayatın var. Restoranları taşlamak yerine teşekkür etmelisin.” yorumunda bulundu.

“YALAN SÖYLEYEMEM”

Gelen tepkiler üzerine sözlerine açıklık getiren Sara, “Yani biz başarılı insanlar olduğumuz için dürüstçe fikrimizi paylaşamaz mıyız? Buradaki en iyi restoranların hepsini denedim ama benim için iyi değiller. Yalan söyleyemem. Maalesef İtalya’ya alışığım. Bu yüzden karşılaştırmanın zor olduğunu anlayabilirsiniz. Harika bir şehir, harika insanlar ama restoranlar değil.” şeklinde konuştu.

GUARDIOLA’NIN RESTORANI VE MICHELIN YILDIZLI MEKAN

Manchester’daki mekanlar arasında Guardiola’nın ortağı olduğu İspanyol restoranı Tast ve 40 yıldan fazladır şehirde olan, 2019’da ilk Michelin yıldızı verilen Mana yer alıyor. MasterChef İngiltere şampiyonu Simon Wood’un restoranı “Wood Manchester”ın yanı sıra, Great British Menu şampiyonu Adam Reid de, The Midland Hotel’in içindeki Fransız restoranını yönetiyor.

Mana restoranın şefi ve sahibi Simon Martin, “Buradaki restoranların sadece donmuş yiyecekler sunduğu düşüncesi akılalmaz.” diyerek Sara’nın sözlerine yanıt verdi.

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar