Connect with us

Dünya

İngiliz basını: “Türkiye bu hafta doğrudan yeşil listeye alınacak”

Birleşik Krallık hükümetinin, her üç haftada bir gelen güncellemelerinde bu Perşembe günü trafik ışığı sistemindeki değişiklikleri duyurması bekleniyor. İngiliz basını “Türkiye yeşil listeye alınacak” iddiasını ortaya attı…

Published

on

By

İngiltere’nin en çok satan tabloid gazetelerinden The Sun’da yer alan habere göre PC Ajansı’ndan Paul Charles, Twitter’dan;”11 Mayıs’tan bu yana yeni bir Covid Endişe Varyantı yok. Analizimiz Arjantin, Mısır, Kenya, Namibya, Umman, Pakistan, Güney Afrika, Uruguay, Zambiya dahil olmak üzere 24 ülkenin İngiltere kırmızı listesinden derhal çıkması gerektiğini gösteriyor” yorumunu paylaştı.

Takipçilerinin Türkiye ile ilgili sorularını da yanıtlayan an Paul Charles, Türkiye’nin kırmızı listeden çıkarılması gerektiğini de belirterek, “Özellikle otellerde ve diğer turistik bölgelerde en iyi Covid güvenlik politikalarından bazılarına sahip ve enfeksiyon oranlarını azaltmak için çok çalıştı” yorumunu yaptı.

The Sun, uzmanın görüşüne yer verdiği haberde; Sağlık Bakanı’nın PCR testlerinin maliyetli olmasından dolayı çift aşılılar için kaldırılmasını düşündükleri açıklamaya da atıfta bulunarak, “Yolcuların hangi ülkeden geldiğine değil, çift aşılı olup olmadıklarına bakılacak” yorumuna yer verdi ve Türkiye ile Mısır’ın bu haftaki güncellemede direkt olarak yeşil listeye geçmesinin beklendiğini yazdı.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar