Connect with us

Dünya

İngiliz Büyükelçiden Türkiye-Yunanistan açıklaması: Endişe duyuyoruz

İngiltere’nin Yunanistan Büyükelçisi Matthew Lodge, Türkiye ile Yunanistan’ın diyalog halinde olması gerektiği çağrısında bulundu.

Published

on

By

İngiltere’nin Yunanistan Büyükelçisi Matthew Lodge, Türkiye ile Yunanistan arasında yaşanan gerilimler üzerine değerlendirmelerde bulundu.

Matthew Lodge, İngiltere’nin, Türkiye ile Yunanistan arasındaki gerilimden endişe duyduğunu belirterek, her iki tarafı da diyaloğa çağırdıklarını aktardı.

Lodge, “Hem Türkiye’nin hem de Yunanistan’ın müttefiki ve dostu olan İngiltere, iki ülke arasındaki gerilimden endişe ediyor” dedi.

Yunanistan ve Türkiye’nin birbirine karşılıklı saygı duyması gerektiğini belirten Lodge, “Biz NATO içerisinde birer müttefikiz. Eğer anlaşmazlıklar varsa, bunları sakin bir şekilde açık ve dürüst bir diyalog yolu bularak çözmeliyiz” dedi.

Lodge, “İngiltere olarak Türkiye ve Yunanistan arasında olumlu bir diyaloğu, böyle bir teması teşvik etmek için çabalarımızı sürdüreceğiz. Böyle bir diyalog olmadığında elbette endişeleniyorum” ifadelerini kullandı.

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar