Connect with us

Dünya

İngiliz çift 2 yılda 170 kilo verdi: Şimdi gören onları tanıyamıyor

İngiltere’de yaşayan çift 2 yıl içinde toplam 170 kilo vermiş… Helen ve Kieron Buxton çifti, hayatlarını nasıl dönüştürdüklerini BBC’ye anlattı.

Published

on

By

BBC’nin haberine göre Nothinghamlı çift, Kieron Buxton’a Tip 2 Diyabet teşhisi konmasından sonra karar vermiş.

Kieron Buxton, 190 kiloya çıktığında çorap ve ayakkabılarını ancak eşinin yardımıyla giymeye başlayınca doktoru tarafından bir zayıflama merkezine yönlendirilmiş.

50 yaşındaki Buxton, “Hayatımın büyük bölümünde aşırı kilolu biriydim. Hep hareketsiz biri oldum. 5XL gömlekler giyiyordum. Uçakta ilave kemer veriyorlardı. Hayatım böyleydi. Buna alışmıştım. Sokakta benle alay edilmesine bile” diyor: “Bacağımdaki bir yara iyileşmiyordu. Doktorum Tip 2 diyabet olduğumu söyleyince hayatımı değiştirmeye karar verdim. O zaman 190 kiloydum. Çoraplarımı, ayakkabılarımı Helen giydiriyordu.”

İki yılda 123 kilo veren Buxton, diyabetten kurtulduğunu ve artık hiçbir ilaç almadığını söylüyor.

NASIL ZAYIFLADI?

Kieron Buxton, diyet ve egzersizle zayıfladığını belirtiyor:

“100 adım bile yürüyemiyordum. Şimdi her gün 10 bin adım yürüyoruz. Hayatlarımız o kadar değişti ki şok içindeyiz. Kilo vermeseydim, bugün belki de hayatta olmayacaktım.”

9 BEDEN DÜŞMÜŞ

51 yaşındaki Helen Buxton ise “Çocukluğumdan beri kilo sorunum vardı. Birçok kez kilo vermeyi deneyim ve hep başarısız oldum. Zayıflama merkezine Kieron’a destek vermek için gittim. Bu arada kendi sağlımı da düzeltirim diye umdum” diyor.

Helen Buxton da iki yılın sonunda 50 kilo vermiş ve 9 beden birden düşmüş. Çift, koronavirüs pandemisi sırasında dışarı çıkamadıkları için şimdi arkadaşlarının kendilerini tanıyamadığını söylüyor.

 

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar