Connect with us

Dünya

İngiliz gazeteci Nusret’in önüne masa atıp başka kebapçıdan aldığı kebabı afiyetle yedi!

Gazeteci Jay Rayner bir kebapçıdan paket servisi aldığı kebabı Nusr-Et restoranının önüne masa kurup yedi.

Published

on

By

Gazeteci Jay Rayner ,Park Tower Hotel’in içindeki Nusr-Et Steakhouse, daha çok Salt Bae olarak bilinen ve eskiden kasap olarak işe başlayan şimdi biftek tüccarı dediği Nusret Gökçe’yi eleştiren yazısı Guradian gazetesinde yayınlandı. (Link altta)

Yazısında Kebab Kid’den de bahsetmiş. Güney’de olduğu için hiç duymadığım ve gitmediğim bu restorana bir gün Fulham bölgesinden geçersem kesin gitmeye karar verdim.

Kebab Kid

Kebab Kid, Sadece paket servisi olan restoran da kebaplar £4,75 – £9,50. arasına… Rayner Kebab Kid’in reklamını yapmak için değil hem ünlü hem de leziz olduğu için köşesine taşımış ve Nusret’in fiyatlarını eleştirmiş… Kebab Kid: 90 New King’s Road, Londra SW6 4LU adresinde hizmet veriyor.

1976’da Kıbrıslı Rum bir çift olan Cos ve Yanni tarafından açılmış ve on yıl sonra şimdiki sahipleri Hatch-Barnwells işi oğulları Charles’a devretmiş. Özellikle Londra’daki taksiciler arasında kült olarak kabul edilir. Jay Rayner eski bir çalışan tarafından Kuzey Afrika tarifiyle yapılan içi dolu baklavalarından bir üçgen almanızı tavsiye etmiş. Nusr-Et’de satılan baklava porsiyonu gibi £50 değil sadece £3 olduğunu söyleyerek eleştirisine devam etmiş Jay Rayner. Belliki Nusr-Et’e kafayı takmış.

Jay Rayner: “Nusr-Et, Dorchester’daki restoran sahibi milyarder Brunei Sultanı’nın aksine, hayata zengin biri olarak başlamadı. Yoksul bir işçi sınıfı ailesinden geliyor. Şimdi zenginleri ve aptalları (Jay Rayner’in yorumu) soyduğu için aslında ilham verici olabilir’’ diyor.

Yazısının sonunda alternatif restoranlardan bahsediyor. Ben de size kendi tecrübelerime göre bazı restoranları tavsiye edeyim…  Antepliler, Mangal, Haz, Lydia, Cırrık, 19 Numara Boş, Gökyüzü, Hala, İznik ve Sofra.

Kilburn’da yaşıyorsanz Roses Bistro Kafeyi öneririm. İrlandalılar İngiltere’de yaşayan bir akrabalarını bulunmak için bu kafeyi ararlar. Ve kişi müşterilerin aralarındaki iletişimle bir şekilde bulunur. Sahibi Albert Power. Hikayesi Pazarcık’da başlayan bir vatandaşımız. 243 Kilburn High Rd, NW6 7JN.

Vejetaryen iseniz Saravanaa Bhavaan East Ham’ı kesin denemenizi öneririm. 300 High St N, London E12 6SA.

Romantik bir gezi istiyorsanız şarabınızı ve bardağınızı alıp Royal Festival Hall’ın 5. katındaki balkona çıkın. Sonra nehir kenarında gezecek çok yer var. Üşürseniz National Film Theatre arkasında BFI cinema kısmında muhteşem bir kafe var. Nehri görebiliyorsanız yanlış yerdesiniz! Arka taraftaki kafe.

Eğer Japon yemekleri severseniz Chingford’da Lydia restoranın hemen yanında Super Sushi restoran var. İki kişi giderseniz kişi başı 18 sterline istediğiniz kadar sushi deneyebilirsiniz. 89-91 Old Church Rd, E4 6ST.

Ben Kuzey Londra’nın kuzeyinde – Batı Essex’de yaşadığım için Güney ve Batı Londra’da bildiğim restoran pek yok. Okuyucularımız kendi tavsiyelerini paylaşabilir.

Mete Murat Metin
Londra Gündem Yayın Koordinatörü
İngiltere Vize Danışmanı

Kebab Kid, London: ‘Take-away as a cult’ – restaurant review

https://www.theguardian.com/food/2021/oct/17/jay-rayner-restaurant-review-kebab-kid-london-take-away-as-a-cult-nusr-et-steakhouse

 

Nusr-Et hakkındaki kendi görüşümü daha önce yazmıştım:

Yok artık! ‘Nusr-et’de şimdi de 37 bin sterlinlik fatura ortaya çıktı!

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar