Connect with us

Dünya

İngiliz kadın bebeğini evde yalnız bırakıp 6 gün partilerde gezdi… Sonuç korkunç!

İngiltere’de 19 yaşındaki genç anne doğum gününde 6 gün partiden partiye koşup alem yaptı. Bebeğini evde yalnız bırakıp korkunç sona neden olan kadın şimdi hakim karşısında…

Published

on

By

Altı günlük alem faciayla sonuçlandı. İngiltere’de yaşanan olay tüm dünyanın tepkisini çekti.

Şimdi 19 yaşında olan Verphy Kudi, küçük Asiah’ı doğum gününde Brighton’daki dairesinde yalnız bıraktı.Sussex Polisi tarafından toplanan veriler, altı günlük bir alem sırasında Kudi’nin Londra, Coventry ve Solihull’daki partilere katıldığını gösterdi.

Eve döndükten sonra Kudi, 999’u arayarak bebeğinin uyanmadığını söyledi.Küçük Asiah aceleyle Brighton’daki Royal Alexandra Çocuk Hastanesine götürüldü.

Ancak hastaneye vardığında trajik bir şekilde öldüğü açıklandı. Bir otopsi muayenesi ve sonrasındaki adli tıp testleri, bebek Asiah’ın ihmalden öldüğünü ortaya çıkardı.

CİNAYETTEN SUÇLU BULUNDU 
Bugün Lewes Crown Court’ta iskelede hıçkırıklara boğulan Kudi, 4 ve 12 Aralık tarihleri ​​arasında cinayetten suçlu bulundu.Bu yıl daha sonra mahkemeye çıkması gerekiyordu ancak savunması savcılık tarafından kabul edildi.

Annenin hükmü, 28 Mayıs’ta verilecek psikoloji raporu beklenmeden verilecek ancak bu tarihin ertelenebileceği söyleniyor.

Geçen yıl Ekim ayında suçlanmasından bu yana cezaevinde bulunan Kudi tutuklandı.Kısa duruşmada trajik bebeğin bu kadar uzun süre nasıl yalnız kaldığına dair daha fazla ayrıntı açıklanmadı.
‘KALBİM KIRILDI’
O sırada Kudi, Brighton ve Hove Şehir Meclisi adına YMCA tarafından yönetilen ve genç ailelere tahsis edilen konutlarda yaşıyordu.Birimdeki görevliler, bebeğin ölümünün ardından CCTV görüntülerini inceledikten sonra polisi aradı.

Asiah bir çocuk koruma planı altındaydı ancak öldüğünde atanmış bir sosyal hizmet uzmanı yoktu .Brighton ve Hove Çocuk Koruma Ortaklığı (BHSCP) tarafından bir koruma incelemesi başlatıldı.
Yargıç Christine Laing QC, cezanın verilmesinden önce davayla ilgili tüm sosyal hizmet kayıtlarının savunmaya açılmasını emretti.

Duruşmanın ardından konuşan Asiah’ın 59 yaşındaki dedesi Muba Kudi, “Kalbim çok kırıldı. Kızım kayıptı. 14 yaşından beri kayıptı” diye konuştu.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar