Connect with us

Gündem

İngilizler Türkiye’de tatile ‘Evet’ dedi

Telegraph gazetesi, İngilizlere “Koronavirüs kontrolleri olmadan yine de seyahat konusunda rahat eder miydiniz?” sorusunu yöneltti. Ankete katılanların yüzde 70’i Türkiye’ye gideriz” cevabını verdi.

Published

on

By

İngiltere’de binlerce kişi yaklaşan yaz sezonu öncesi erken tatil rezervasyonlarına başladı. İngiliz medyasından Telegraph gazetesi sosyal medya üzerinden düzenlediği ankette, Türkiye’nin koronavirüs kontrolleri olmadan İngiliz tatilcileri kabul etme planları konusunda yayımladığı haberin devamında okurlarına tatil için Türkiye tercihi soruldu.

YÜZDE 70’İ “EVET” DEDİ

Ankette sorulan “Türkiye, bir aşı sertifikası veya negatif kovid testi gerekmeksizin İngilizlerin yaz tatili için ülkeye girmesine izin veren ilk ülke olmaya hazırlanıyor. Hiç kovid kontrolü yoksa yine de seyahat etme konusunda kendinizi rahat hisseder miydiniz?” sorusuna katılımcıların yüzde 70’i ‘Evet’ yanıtını verdi. Öte yandan, İngiltere’nin Ankara Büyükelçisi Dominick Chilcott, vatandaşlarının tatil için Türkiye’de en çok tercih ettikleri Muğla’yı gezdiği sırada, 1 milyon İngiliz’in tatil için kente geleceğini belirtmişti.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar