Connect with us

Dünya

İngiltere Covid kredisi alıp işi için kullanmayanların peşinde! Ankara Anlaşmalılar da takipte…

Sözcü yazarı Serpil Yılmaz, bugünkü köşe yazısında İngiltere hükümetinin covid destek kredilerini kaleme aldı. Yılmaz, “İngiltere Kovid dolandırıcılarının peşine düştü” başlıklı yazısında kredi alıp işi için harcamayanların peşine düşüldüğünü aktardı.

Published

on

By

Serpil Yılmaz köşe yazısında Londra Şehir Polisi’nin, ‘Geri Dönme Kredisi’ paketine (Bounce Back Loan- BBL) bağlı dolandırıcılık soruşturulması başlatıldığını yazdı.

Covid dolandırıcılığını çökertmek için yeni bir komisyon kurulduğunun altını çizen Yılmaz, bu komisyon için 100 milyon sterlinlik bir kaynak ayrıldığını da belirtti.

Şu ana kadar 10 bin soruşturma açılıp, cezai soruşturmaların başlatıldığını yazan Yılmaz, “Bu soruşturmalar Ankara Anlaşması ile İngiltere’ye göç eden Türkleri de kapsıyor” dedi.

İngiltere’nin nakit para çıkışı denetimlerini de arttırdığını kaleme alan Serap Yılmaz, devletten kredi alıp şirketi faal olmayan, kayıtlı işi yerine farklı bir işte ücretli çalışan ve krediyi yurt dışına transfer eden Ankara Anlaşmalıların banka hesaplarının kapatılmaya başlandığını hatta oturum izinlerinin iptal edildiğini yazdı.

İşte Sözcü Gazetesi yazarı Serap Yılmaz’ın İngiltere’de yaşayan Türkleri yakından ilgilendiren o yazısının tamamı;

https://www.sozcu.com.tr/2021/yazarlar/serpil-yilmaz/ingiltere-covid-dolandiricilarinin-pesine-dustu-6640740/?utm_campaign=Bundle&utm_medium=referral&utm_source=Bundle

 

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar