Connect with us

Ekonomi

İngiltere merkezli kripto para borsası Exmo hacklendi!

Kripto para borsası Exmo, hack saldırısı nedeniyle toplam varlıklarının %5’ini kaybetti.

Published

on

Merkezi İngiltere’de bulunan kripto para borsası Exmo, platformun tüm para çekme işlemlerini dondurmasına neden olan büyük bir güvenlik ihlali yaşadığını duyurdu.

21 Aralık tarihinde resmi siteden duyurulan güvenlik bildirimine göre Exmo, şüpheli para çekme etkinliği tespit ettiğini ve Bitcoin (BTC) gibi büyük kripto paraların, platformun sıcak cüzdanlarından ayrıldığını açıkladı. Duyuruda ayrıca soğuk cüzdanlardaki tüm varlıkların güvende olduğu vurgusu da yapıldı.

Kripto borsası Exmo’da iş geliştirme başkanı olan Maria Stankevich, etkilenen sıcak cüzdanların borsada tutulan toplam varlıkların % 5’ini oluşturması nedeniyle olayın çok ciddi bir şey olmadığı açıklamasını yaptı.

Açıklamaya göre, saldırıdan etkilenen diğer kripto paraların Ethereum (ETH)Ripple ( XRP)Tether ( USDT ), Zcash ( ZEC ) ve Ethereum Classic ( ETC) olduğu bildirildi.

Stankevich, Exmo’nun artık çekilen fonların hareketini izlemeye odaklandığını iddia ederek borsanın henüz kayıp miktarını hesaplamadığını da belirtti.

Konu ile ilgili olarak bir güvenlik soruşturması başlatan Exmo, olayı ayrıca Londra polisine bildirdiğini de açıkladı. Kullanıcılardan sorun çözülene kadar Exmo cüzdanlarına herhangi bir para yatırmamalarını isteyen şirket, herhangi bir kullanıcı fonunun bu olaydan etkilenmesi durumunda, zararın tamamen Exmo tarafından karşılanacağını garanti etmek istediklerini de belirtti.

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar