Connect with us

İngiltere

İngiltere önceki Covid desteği için uygun olmayan bir milyon küçük işletmeyi kurtarmaya hazırlanıyor

Hazine önceki Covid desteğinden muaf tutulan bir milyona yakın küçük işletme sahibini kurtarma planını düşündüğünü açıkladı.

Published

on

By

Gelir Destek Programı, üç aylık kaybedilen ticari karları karşılamak için 7.500 £ ‘a kadar hibe ödeyecek ve yılda 50.000 £’ dan az kazananlarla sınırlı olacak.

Tesisatçılar, mühendisler, serbest müzisyenler, düğün ve etkinlik sektörlerindeki işçiler ve girişimciler gibi birçok serbest meslek sahibi işçi, kendilerine kar payı ödedikleri için Government Covid hibelerinden dışlanmıştı.

Covid krizi boyunca hükümetin mali destek paketlerinin dışında bırakılan 700 bin ile 1 milyon arasında kendi hesabına çalışan işçi bu yardımların dışında kalmıştı.

Maliye pandemi sırasında bir şirketin normal cirosunun nasıl düştüğünü hesaplamak için kurumlar vergisi beyannamelerini kullanarak şirketteki eksik ticari karları değerlendirecek. Her başvuru sahibi için hibe miktarı üç yıllık hesaplara dayanacak ve Covid krizinin neden olduğu azalmış talebi kanıtlamaları gerekecek.

Bir hükümet kaynağı, dolandırıcılık, israf ve yasal zorluklardan kaçınmak için kapatılması gereken çok sayıda boşluk olduğundan, programın uygulamaya konacağına dair hala bir garanti bulunmadığını vurguladı. Başka bir kaynak ise “Destek planlarımız, vergi mükellefini dolandırıcılıktan korurken en çok ihtiyaç duyanlara yardım sağlamak için tasarlandı, ancak elbette her şeyi gözden geçiriyoruz ve her zaman yeni fikirlere açığız” diyerek çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar