Connect with us

Dünya

İngiltere postaneleri, gelecek hafta Bitcoin kuponları satmaya başlayacak

İngiliz vatandaşları önümüzdeki hafta Postanenin mobil uygulaması aracılığıyla kripto para satın alabilecekler.

Published

on

İngiltere devletine ait Postane hizmeti, önümüzdeki haftadan itibaren kimlik doğrulama uygulaması aracılığıyla vatandaşların kripto para satın almasına yardımcı olacak.

Postane, bu planı hayata geçirmek için merkezi olmayan borsa (DEX) Swarm Markets ile bir anlaşma imzaladı. Anlaşma, Postanenin uygulaması EasyID’nin doğrulanmış kullanıcılarının, kripto paralar için kullanılabilecek kuponları satın almasına olanak sağlayacak. Postane yalnızca kimlik uygulamasından sorumlu olduğunu, satılan kuponlardan komisyon almayacağını veya kripto para satışlarını onaylamayacağını açıkladı. Swarm, Post Office EasyID adını taşıyan kimlik doğrulama teknolojisine güç veren dijital doğrulama şirketi Yoti’ye ödeme yapacak.

Bazı politikacılar anlaşmayı onaylamadı

Bazı İngiliz politikacılar ise bu kararı onaylamıyor. İşçi Partisi Milletvekili Angela Eagle The Telegraph’a, “Postane kurumu, düzenlenmemiş bir varlık için bir markaya meşruiyet ve güvenilirlik kazandırma konusunda büyük bir risk taşıyor. Bence bunu bir an önce durdurmalılar” şeklinde konuştu.

Muhafazakar Parti’den Nicky Morgan ise “Postanenin bu işe karışması çok tuhaf görünüyor” dedi.

İngiliz yetkililer ihtiyatlı davranmayı tavsiye ediyor

İngiltere finans gözlemcisi Mali Davranış Otoritesi (FCA), ocak ayında kripto para yatırımcılarını ‘tüm paralarını kaybetmeye hazır olmaları gerektiği’ konusunda uyarmıştı.

FCA, kripto para fiyatlarındaki yüksek dalgalanma gerçeğini bir endişe nedeni olarak göstererek İngiltere’deki kripto şirketlerine, kuruma kaydolmaları için önümüzdeki Mart ayına kadar süre verdi.

Binance borsasının İngiltere merkezli operasyonu olan Binance Markets Limited, FCA’ya kaydolmak için başvurusunu geri çektikten sonra, düzenleyici kurum Binance Markets Limited’in İngiltere’de faaliyet göstermesini yasakladı. Yasaktan bu yana Binance, İngiltere müşterilerinin nakit çekme işlemlerini askıya aldı.

Kaynak: Limenya

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar