Connect with us

İngiltere

İngiltere Sağlık Bakanı Hancock uyardı: “Kendinizi hapiste bulabilirsiniz”

Published

on

By

Londra’daki toplu mekanlarda, mesafe göstergeleri, dezenfeksiyon cihazlarının bulunması ve bazı masaların boş bırakılması gibi önlemler alınsa da yine de restoran, bar ve kafeler fazla ilgi görmüyor, çoğu yer ve sokaklar salgın öncesine oranla büyük oranda boş kaldı.

“KENDİNİZİ HAPİSTE BULABİLİRSİNİZ”

Başbakan Boris Johnson, yaptığı açıklamada, bar ve restoranların İngiltere çapında yeniden açıldığını belirterek, “Herkesin sosyal mesafe kurallarına uyması, kesinlikle hayati öneme sahip. Beraberce çok çalışıp çok sayıda hayat kurtardık. Toplum içerisinde kurallara bağlı kalın, birbirinizden uzak durun ve gün içinde ellerinizi defalarca yıkayın” ifadelerini kullandı. Sağlık Bakanı da İngiliz medyasına yaptığı açıklamada, “Yasaları ihlal ederseniz kendinizi hapiste bulabilirsiniz” uyarısında bulundu. Sınırların gevşetilmesi adımları kapsamında ibadet yerlerinde sınırlı giriş uygulanıyor, düğün törenlerine de ‘en fazla 30 kişi’ koşuluyla izin veriliyor. Londra’da spor salonları, yüzme havuzları ve bowling salonları kapalı kalmaya devam ediyor.

Covid-19 nedeniyle 45 binden fazla kişinin öldüğü İngiltere, can kaybı bakımından Avrupa’da birinci, dünyada da ABD ve Brezilya, Hindistan ve Meksika’dan sonra beşinci sırada yer alıyor.

 

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar