Connect with us

Dünya

İngiltere Sağlık Bakanı Matt Hancock: “Karantina kışın geri dönebilir, ama 19 Temmuz’da yasaklardan kesin kurtulmaya karar verdik”

Matt Hancock geçen haftaki verilerin, ülkenin gelecek ayki büyük yeniden açılışı için umut olduğunu açıkladı. Kış aylarında yeniden bir karantinanın söz konusu olabileceğini belirten Sağlık Bakanı, “Grip virüsü de daha güçlü dönecek” dedi.

Published

on

By

İngiltere Sağlık Bakanı Matt Hancock, ölüm rakamlarının artan vaka sayısına rağmen hastaneye yatışların ve ölüm rakamlarının düşük kalmasının umut verici olduğunu belirtti. Bu veriler ışığnda 19 Temmuz’da tüm yasakların kaldırılması konusunda ısrarcı olacaklarını belirten Hancock, kış ayları için ise karamsar bir tablo çizdi.

NHS’nin kış ayları için uyarı yaptığını açıklayan Sağlık Bakanı, “18 aydır neredeyse hiç kimse grip olmadı. Kış aylarında grip virüsünün de daha güçlü döneceğinden endişe ediyoruz. Umarım karantina kararı almak zorunda kalmayız ama gerekirse bu karar verilecektir” diye konuştu.

Bakan kovid aşısı ve grip aşısının birlikte yapılması konusunda bilim adamlarının çalıştığını ve bu çalışmanın sonuçlarına göre hareket edileceğinin altını çizdi.

Öte yandan İngiltere Halk Sağlığı’ndan Dr. Hopkins, insanları soğuk aylarda kısıtlamaların geri dönüşüne hazırlıklı olmaları konusunda uyardı.

London School of Hygiene and Tropical Medicine’de aşı profesörü olan Brendan Wren de oldukça kötü bir kışın kapıda olduğunu açıkladı.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar