Connect with us

İngiltere

İngiltere Sağlık Bakanı: Mutasyonlarının yayılmasını kontrol etmeyi başardık

İngiltere Sağlık Bakanı , Brezilya ve Güney Afrika’da keşfedilen iki mutant virüsün ülkede yayılmasını sınırladığını bildirdi.

Published

on

By

İngiltere Sağlık Bakanı Matt Hancock, yeni tip korona virüse (Kovid-19) karşı gelişmiş temas takibi ve sınırda uygulanan daha katı tedbirlerin, Brezilya ve Güney Afrika’da keşfedilen iki mutant virüsün ülkede yayılmasını sınırladığını bildirdi.

Reuters’a göre Hancock, Sky New’e yaptığı açıklamada, “Hem gelişmiş temas takibi hem de sınırda aldığımız daha katı tedbirlerin işe yaradığına dair kanıtlar var” diyerek, iki mutant virüs ile bağlantılı vakaların azaldığına işaret etti.

İngiltere’deki üçüncü genel karantinayı hafifletecek yol haritasının yarın Başbakan Boris Johnson tarafından açıklanacağını dile getiren Hancock, sonraki adımlar hakkında ise şu ifadeleri kullandı;

“Attığımız adımların etkisini görmek çok önemli. İnsanlara yöntemle ilgili rehberlik edecek bir yol haritası oluşturmak istiyoruz. Verileri bekleyeceğiz. Başka mutant varyantlar da var. Neyse ki, şu anda bu ülkede bunlardan çok az vaka var, ancak onlardan koruma sağlamalıyız.”

Bakan, vakaların yanı sıra salgının ilk dalgasına kıyasla hastaneye gidenlerin sayısının azaldığını da vurguladı.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar