Connect with us

Gündem

İngiltere şokta! Ünlü iş insanının gelini şüphesiyle tutuklandı

İngiliz iş insanı ve Muhafazakar Parti’nin eski başkan yardımcısı Lord Michael Ashcroft’un oğlu Andrew Ashcroft ile evli olan Jasmine Hartin’in adı hayatını kaybeden polisle anıldı. Ülkeyi sarsan olayda soruşturma devam ederken Jasmine Hartin gözaltına alındı.

Published

on

İngiliz milyarder Michael Ashcroft’un gelini Jasmine Hartin, geçen gün hayatını kaybeden polisin ölümüyle ilgili Belize’de gözaltına alındı.

Geçtiğimiz gece polis şefi Henry Jemmott’un cansız bedeni Orta Amerika’nın doğu kıyısındaki Belize’de denizin de bulundu. Görgü tanıkları gece geç saatlerde tek bir silah sesi duyduklarını belirtmişti.

Diğer yandan evli ve bir çocuk babası Jemmot’un sağ kulağının arkasında kurşun izine rastlandı. Olayın intihar olabileceği ihtimali üzerinde durulurken, polisler olay yerinde eski bir emlakçı olan Jasmine Hartin’i iskelede üzgün şekilde ve giysileri ile kollarında kan izleriyle buldu.

Jasmine Hartin ile eşi Ashcroft’un birlikte lüks bir otel açtıkları Karayip ülkesinde yaşadıkları belirtildi. Yapılan ilk açıklamada polis Jemmot’un ölümünün intihar mı, cinayet mi yoksa bir kaza sonucu mu olduğunun hala araştırıldığı ifade edildi.

Yapılan soruşturmayı geniş kapsamlı ele almak gerektiği söylenirken, olayın cinayet olduğunu söyleyebilmek için kesin bir durum olmadığı ve kurşun izinin atış mesafesine bakıldığında ise bunun intihar da olabileceği belirtildi. Polis memurunun silahı ise olay mahallinin yakınlarında bulundu.

Olay yerindeki iskelede genç kadın ile polisin sosyalleştikleri iddia edildi. Öte yandan polis olay yerinde duygusal bir durum içinde bulunan Jasmin Hartin’in avukatları gelmeden ifade vermekten kaçındığı açıklandı.

Basın mensuplarına yapılan açıklamada, zanlı Hartin ve polis Jemmot’un giyinik olduğu, ancak ilişkilerinin ne boyutta olduğunu bilmedikleri, yalnızca arkadaş olduklarını bildiklerini ifade ettiler.

İngiliz iş insanı Lord Michael Ashcroft ise, gelinin adının karıştığı olayla ilgili açıklama yapmadı.

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar