Connect with us

Dünya

İngiltere, Türkiye’deki aşıları kabu etmiyor ama parasını veren 5 günde karantinadan çıkacak!

İngiltere seyahat sisteminde pahalı PCR testlerinden vatandaşlarını kurtaracağını söylerken, Türkiye’den gelen vatandaşlara yeni bir ücretli PCR testi satacak! 

Published

on

By

İngiltere’nin uluslararası seyahatlere ilişkin trafik ışıkları sisteminde 17 Eylül günü yapılan güncelleme ile Türkiye, 22 Eylül 2021 tarihinden itibaren kırmızı listeden çıkarıldı. tartışma da o gece başladı. Çünkü Türkiye’de yapılan aşılar İngiltere tarafından kabul edilmiyor. Tam da bu noktada Türkiye aslında kırmızı listeden çıkarılmadı, artık olmayan sarı listeye geçti tartışmaları başladı.

Çünkü Türkiye’de 2 doz aşısını olanlar bile İngiltere’ye gelişlerinde 10 gün ev karantinasına (kalacakları adreste) girmek zorundalar. Yolcuların İngiltere’ye gelmeden 72 saat önce bir PCR testi yaptırmaları zorunlu. Ayrıca İngiltere’ye gelecek yolcuların, seyahat öncesinde yaptıracakları teste ilaveten, İngiltere’ye varışlarının ikinci ve sekizinci gününde, ücretli PCR testlerinin rezervasyonunu, yine seyahat öncesinde yaptırmaları gerekiyor.

Ve son güncellemede bir detay ortaya çıktı. 10 Gün ev karantinasında kalmak istemeyenler bu iki testi (ücretli) satın alıp İngiltere’deki karantinada beş tam gün geçirdikten sonra, yine ücretini ödemek suretiyle ve sekizinci gün test rezervasyonunu iptal etmeden, bir PCR testi yaptırarak, negatif sonucuna istinaden karantinalarını erken sonlandırabilecekler. “Test-to-Release Scheme” adı verilen sözkonusu uygulamaya parasını veren düdüğü çalacak.

İngiltere seyahat sisteminde pahalı PCR testlerinden vatandaşlarını kurtaracağını söylerken, Türkiye’den gelen vatandaşlara yeni bir ücretli PCR testi satacak!

 

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar